A A A

BK "ViA" gada pirmajā spēlē izcīna uzvaru pār "VEF skola" 

Drukāt
08.01.2013

Pirmdien, 7.janvārī BK "Vidzemes Augstskola" devās LBL2 izbraukumā un aizvadīja savu pirmo spēli 2013.gadā. Sīvā cīņā atspēlējoties no 15 punktu deficīta, valmierieši izcīnīja uzvaru pār "VEF skola" vienību ar rezultātu 70:76. Uzvarētāju rindās kā rezultatīvākais atzīmējās Oto Grīnbergs ar 35 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām, pretiniekiem 15 punktus ieguva Mežnieks-Zahars un Melderis.

 

Spēli pārliecinoši iesāka laukuma saimnieki, Melderis un Avenītis pārliecinoši devās uzbrukumos, ceturtdaļas pusē rezultāts 10:2. Pēc Mežnieka-Zahara precīzā trīspunktu metiena, "ViA" komanda pieprasīja pārtraukumu. Atgriežoties laukumā Grīnbergs un Kīns atrada izdevības, lai punktu starpību mazinātu, tomēr ne ar lieliem panākumiem, rezultāts 26:11.
Otro ceturtdaļu ievadīja Millers ar gūtiem punktiem zem groza, valmieriešiem šajā ceturtdaļā izdevās starpību krasi mazināt, pēc Lišika gūtajiem punktiem, "ViA" vairs tikai -1. Spēles karstumā valmierieši daudz pārkāpa noteikumus un Melderis rādīja savu precizitāti uz soda līnijas, tuvojoties puslaika beigām "VEF skola" +6, Grīnbergs šīs desmit minūtes noslēdza ar trīspunktu metienu, rezultāts 36:33.

Trešajā ceturtdaļā laukuma saimnieki bija apņēmušies neļaut "ViA" spēlētājiem lauzt spēles gaitu. Kopīgiem komandas spēkiem tie palielināja starpību un valmierieši to spēja mazināt vien epizodiski pēc Zeiles, Grīnberga un Kliesta gūtajiem punktiem, rezultāts 57:42.

Pēdējās desmit minūtes pārliecinoši iesāka valmierieši, Grīnbergs gūstot vairākus punktus pēc kārtas starpību strauji mazināja un mājinieki pēc trīs nospēlētām minūtēm pieprasīja pārtraukumu, rezultāts 57:51. Atgriežoties laukumā punktus aktīvāk sāka krāt mājinieki, sešas minūtes pirms spēles beigām laukumu ar piezīmju normu nācās pamest Kliestam. Kalniņš bija precīzs no tālās distances, Grīnbergs punktus guva no soda metienu līnijas, toties Zeilem un Bukšam izdevās starpību mazināt cīnoties zem groza, rezultāts 64: 63, līdz spēles beigām atlikušas trīs minūtes un mājinieki pieprasa pārtraukumu. Tālākā spēles gaita norisinājās izteikti saspringtā gaisotnē, Grīnbergs nepilnas divas minūtes pirms spēles beigām rezultātu izlīdzināja, Mežniekam-Zaharam pēc veiksmīgā uzbrukuma izdevās savu komandu izvirzīt vadībā, tomēr ne uz ilgu laiku, "VEF skola" pārkāpa noteikumus, Kalniņš, Lišiks un Grīnbergs realizēja soda metienus un spēle noslēdzās ar BK "Vidzemes Augstskola" uzvaru, rezultāts 70:76.

Spēles rezultatīvākais spēlētājs Oto Grīnbergs pēc spēles sniedza savu komentāru: "Jutām Sanda Amoliņa trūkumu aizsardzībā, tā mums šovakar piekliboja. Viņš mums bija, ja ne balsts, tad izteikts cīnītājs, kaut vai pirmajā ceturtdaļā saņēmis trīs piezīmes, divus punktu pretiniekam neatdos. Šo spēli varētu nosaukt par traģikomēdiju, no -15 uz -3 , un tad no -15 uz +6".

"VEF skola" - BK "Vidzemes Augstskola" 70:76 (26:11, 10:22, 21:9, 13:34)
"VEF skola": Mežnieks-Zahars 15, Melderis 15, Avenītis 12, Feikners 11, Seipulāns 7, Blumbergs 5, Krastiņš 3, Niedra 2
BK"Vidzemes Augstskola": Grīnbergs 35+8ab, Lišiks 10, Zeile 8+9ab, Kīns 7, Bukšs 6, Kalniņš 5, Kliests 3, Millers 2

Informāciju sagatavoja:
BK "Vidzemes Augstskola"
Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste
Madara Ješkina
madara.jeskina@va.lv
www.bkvia.lv