A A A

"BK Valmiera" fantastiska uzvara pār Lietuvas "Šiauliai" 

Drukāt
14.01.2013

Svētdien, 13.janvārī, fantastisku spēli Vidzemes Olimpiskajā centrā parādīja šBK Valmiera", izcīnot uzvaru pār vienu no Lietuvas vadošajām komandām šSiauliai" ar rezultātu 82:77. Uz laukuma uguņoja Jānis Bērziņš - 28 gūti punkti un izcīnītas 9 atlēkušās bumbas. Rezultatīvi šajā spēlē arī Māris Ziediņš, kuram 13 gūti punkti, Raimonds Gabrāns ar 12 punktiem, kā arī Artjoms Butjankovs, kuram 11 gūti punkti un izcīnītas 11 atlēkušās bumbas.

 

Spēles pirmajā desmitminūtē veiksmīgāki bija Šauļu komandas basketbolisti, kuru spēles ritms un precizitāte neļāva "BK Valmiera" samazināt stabilo septiņu punktu deficītu, 1/4 tika noslēgta ar rezultātu - 16:25. Otrajā spēles ceturtdaļā veiksmīgas darbības veica Bērziņš un Butjankovs, mērķtiecīgi samazinot rezultāta starpību, taču "Šiauliai" izdevās nosargāt pārsvaru. Pirmais puslaiks noslēdzās par labu viesiem - 34:46.

Pēc puslaika pārtraukuma, laukumā atgriežoties, neapturams bija Bērziņš - 11 gūti punkti pēc kārtas, kā rezultātā vien trīs punktu pārsvars lietuviešiem - 49:51. Trešā ceturtdaļa noslēdzās ar lielām cerībām - 58:65. Agresīvu spēli turpināja "Šiauliai", taču "BK Valmiera" spēlētāji izšķirošajā desmitminūtē demonstrēja lielisku sniegumu. Piecas minūtes līdz spēles beigām, ar Bērziņa un Amoliņa precīziem trīs punktu metieniem, "BK Valmiera" beidzot izvirzījās vadībā (74:70). Turpinājumā nervus kutinoša cīņa, tomēr "BK Valmiera" izdevās nosargāt pārsvaru un fantastiskā spēlē uzvarēt Lietuvas "Šiauliai", ar rezultātu - 82:77.

Pēc spēles bez vārdiem bija komandas galvenais treneris Varis Krūmiņš: "Godīgi sakot, pēc iepriekšējām spēlēm es negaidīju, ka puiši tā spēs savākties un nospēlēs tik labi. Šajā sezonā mums ir raksturīgi, ka pret spēcīgām komandām spēlējam labi, bet pret līdzīgiem - pagaidām kaut kā mums neiet. Šodien otrajā puslaikā bija ļoti labs uzbrukums, tas arī ir iemesls uzvarai."

Par savu un komandas sniegumu Jānis Bērziņš: "Redzējām, ka puslaikā viņiem bija desmit punktu pārsvars, taču mēs daudz kļūdas pieļāvām, tad sapratām, ka varam piestrādāt pie precizitātes un atspēlēties. Man sāka krist iekšā, tad arī pārējie atvērās. Uz beigām arī skatītāji mūs uzkurināja, tas deva papildus emocijas cīnīties. Viennozīmīgi otrreiz tādu kļūdu, kā pret "VEF" pieļaut negribējām, tāpēc arī noturējām beigas."

šBK Valmiera" - šSiauliai" 82:77 (16:25, 18:21, 24:19, 24:12)
šBK Valmiera": Bērziņš 28+9AB, Ziediņš 13+7AB, Gabrāns 12+7rez.p., Butjankovs 11+11AB, Iļjins 7, Amoliņš 6, Kaufmanis 5, Krūmiņš, Elksnis, Engers, Saulītis

Nākošā mājas spēle jau trešdien, 16. janvārī pret "Liepāja/Triobet", plkst. 18:30. Janvāra spēļu kalendāru var skatīt šeit http://bkvalmiera.lv/kalendars/ .


Informāciju sagatavoja
Baiba Veidemane
"BK Valmiera" Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste
baiba@bkvalmiera.lv / mob. tel. 261 97 837