A A A

"BK Valmiera" basketbolisti vada sporta stundu Valmieras Valsts ģimnāzijā 

Drukāt
15.01.2013

Pirmdien, 14.janvārī, "BK Valmiera" spēlētāji - Sandis Amoliņš un Juris Andžejevskis, kuri arī ir bijušie Valmieras Valsts ģimnāzijas audzēkņi, viesojās savā skolā, lai vadītu basketbola stundu tās jaunajai paaudzei. 

 

Basketbolisti sporta stundu iesāka ar iesildīšanās vingrinājumiem, kurus demonstrēja Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēns - Jānis Engers, kurš arī ir "BK Valmiera" spēlētājs. Pēc kārtīgas iesildīšanās Sandis un Juris turpināja ar stafeti, kura tika balstīta uz dažādu basketbola elementu izmantošanu, kā arī veicināja precizitāti un ātrumu, kuras ir vienas no svarīgākajām prasmēm basketbola laukumā.

Katrā komandā valdīja sportisks azarts, kuru nevarēja nepamanīt, uzvarētāju komanda saņēma suvenīrus no "BK Valmiera", jāatzīst tas pozitīvi palielināja cīņas sparu. Sporta stundas noslēgumā basketbolisti izaicināja visus skolēnus pierādīt savu prasmi, veicot soda metienus. "BK Valmiera" spēlētāji bija patīkami pārsteigti, jo veikt uzdotos uzdevumus īpašas problēmas nesagādāja nevienam!

Valmieras Valsts ģimnāzijas sporta skolotāja Maija Priedīte atzīst, ka jaunieši stundās ir aktīvi un darboties griboši: "Stundās piedāvājam ļoti daudz dažādu sportisko aktivitāšu, ir, protams, lietas, kas vairāk patīk un, kas mazāk, bet kopumā varu teikt, ka jaunatne ir sportiska. Esmu pārliecināta, ka no vienas klases vismaz 70% jauniešu ārpus skolas nodarbojas ar kādu sporta veidu. Basketbols ir ļoti tehnisks sporta veids, ja bērns ar to nesāk nodarboties pirmajā vai otrajā klasītē, tad vēlāk ir ļoti grūti pievērstiem tam. Sporta stundās puišiem vairāk patīk uzspēlēt basketbolu, meitenēm tas noteikti nav mīļākais sporta veids, jo bumba ir smaga, viegli gūt traumas (aut. smejas Maija). Šodien skolēniem bija iespēja redzēt un salīdzināt, kādas aktivitātes mēs piedāvājam sporta stundā, un kādas profesionāli basketbolisti, bija interesanti arī mums, skolotājiem."

"BK Valmiera" viesošanos skolās uzsāka decembrī, kad pirmā viesošanās reize bija Strenču novada vidusskolā. Janvārī sportisti dosies pie Valmieras skolēniem - 14. janvārī tā bija Valmieras Valsts ģimnāzija, savukārt jau janvāra beigās - Valmieras Pārgaujas ģimnāzija., kurā skolēniem būs iespēja kopā ar basketbolistiem uzspēlēt basketbolu, uzdot interesējošos jautājumus ne tikai par basketbolu un profesionālo sportu, bet gan arī par ikdienišķām lietām.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Veidemane
"BK Valmiera" Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste
baiba@bkvalmiera.lv
mob. tel. 261 97 837