A A A

Valmieras Valsts ģimnāzijas kauss novusā  

Drukāt
17.01.2013

Ziemassvētku brīvdienu laikā Valmieras Valsts ģimnāzijas novusa pulciņš rīkoja starptautiskas sacensības skolu komandām. Tajās kopumā piedalījās sešas komandas no Latvijas un Igaunijas, sacenšoties dalībniekiem vecumā no 11 līdz 17 gadiem.  
Igauņus pārstāvēja divas komandas no Kilingi-Nomme pilsētas ģimnāzijas un viena komanda no Vīlandes rajona Abjas ģimnāzijas. Novusa sacensībās no Latvijas piedalījās Mārupes dienas centra "Švarcenieki" spēlētāji, kā arī Valmieras SOS ciemata un Valmieras Valsts ģimnāzijas komandas.
Sacensību laikā tika izspēlēts "riņķa turnīrs", kura laikā komandām bija iespēja pierādīt savu meistarību, sacenšoties ar visām pretinieku komandām. Jaunie novusa spēlētāji uzrādīja labu spēles līmeni, un spēcīgāko komandu savstarpējo rezultātu izšķīra tikai dažu setu pārsvars. Igauņi apliecināja, ka viņi ir nopietni pievērsušies gados jaunu spēlētāju apmācībai, jo divās no trim igauņu komandām savu meistarību pārbaudīja desmit un vienpadsmit gadus jauni sacensību dalībnieki. Labu cīņassparu parādīja Valmieras SOS ciemata spēlētāji, apsteidzot vienu no Igaunijas komandām. Valmieras Valsts ģimnāzijas spēlētājiem neveicās tik labi kā pagājušajā gadā. Kopvērtējumā tā izcīnīja trešo vietu, zaudējot vīlandiešiem un mārupiešiem. Sacensību uzvarētāji tika noskaidroti pēdējā kārtā, tiekoties Vīlandes un Mārupes komandām. Ar rezultātu 9:5 labāki bija jaunie spēlētāji no Mārupes dienas centra "Švarcenieki".
Valmieras Valsts ģimnāzijas novusa pulciņa vadītājs Jānis Saulītis: "Šis turnīrs apliecināja, ka mums ir izveidojusies laba sadarbība ar mārupiešiem un sacensību dalībniekiem no Igaunijas skolām. Ārvalstu viesi pat mainīja savu sacensību grafiku, lai varētu piedalīties mūsu turnīrā." Par šī turnīra ieguvumiem J.Saulītis saka: " Uzvarētāji bija daži, bet ieguvēji - visi, jo diena tika pavadīta sportiskā atmosfērā, iegūstot vērtīgu pieredzi un jaunus draugus."
Nākotnes perspektīvā iezīmējušies jau arī tālāki sadarbības plāni. Kopā ar mārupiešiem ģimnāzijas komanda aprīlī iecerējusi doties uz Kijevu, lai piedalītos otrajā jauniešu starptautiskajā novusa turnīrā.
Sacensību dalībnieki un organizatori saka lielu paldies Valmieras Valsts ģimnāzijas vadībai par viesmīlīgo uzņemšanu un atsaucību pasākuma organizēšanas laikā, kā arī par sarūpētajām balvām un diplomiem uzvarētāju apbalvošanai.