A A A

BK "ViA" nenotur pārsvaru un zaudē DSN  

Drukāt
18.01.2013

Ceturtdien, 17.janvārī BK "Vidzemes Augstskola" aizvadīja savu pirmo mājas spēli šajā gadā. LBL2 ietvaros savā laukumā uzņēma BJBS Rīga/DSN komandu. Aizraujošā cīņā savu pārsvaru nenoturēja un zaudējumu piedzīvoja "ViA" komanda ar rezultātu 63:72. Rezultatīvu spēli aizvadīja Artūrs Kīns, viņš "ViA" komandai guva 18 punktus, pretiniekiem neapturams bija Edgars Lasenbergs, viņa kontā 40 punkti.

 

Spēli pārliecinoši iesāka mājinieki, rezultātu atklāja Kīns ar precīzu trīspunktu metienu. Kopīgiem spēkiem valmierieši krāja punktus, un tikai ceturtdaļas pusē Lasenbergs ar precīzām darbībām atklāja savas komandas rezultātu. Kīns, Sūrums un Kliests turpināja audzēt pārākumu, pretiniekiem vien epizodiski izdevās mainīt rezultātu, ceturtdaļai noslēdzoties "ViA" +8, 18:10.
Otrajā ceturtdaļā viesi uzbrukumos devās apņēmīgāk un starpību pamazām mazināja, punktus gan izdevās gūt Lasenbergam, epizodiski arī Putniņam un Adiņam. "ViA" neapstājās un ar Kīna, Sūruma un Bukša gūtajiem punktiem pārākumu noturēja, ceturtdaļa noslēdzās ar Bukša realizēto trīspunktu metienu pēdējās sekundēs, rezultāts 36:28.

Otrais puslaiks iesākās ar viesu uzbrukumiem, rīdzinieki kopīgiem spēkiem mazināja "ViA" iekrāto pārākumu, un, lai gan punktus izdevās gūt arī Bukšam un Zeilem, pēc Putniņa trīspunktu metiena viesi panāca izlīdzinājumu un mājinieki pieprasīja pārtraukumu. Atgriežoties laukumā spēles gaita krasi nemainījās, Lišiks un Kliests epizodiski spēja gūt punktus, kamēr Lasenbergs, Adiņš un Siliņš izvirzīja savu komandu vadībā, rezultāts 47:50.

Pēdējās desmit minūtes iesākās ar mazrezultatīvu basketbolu, komandas spēlēja agresīvi, Adiņam un Kliestam pēc divām nospēlētām minūtēm nācās laukumu pamest ar piezīmju normu. Putniņam un Lasenbergam bija iespēja komandas pārsvaru palielināt, taču abi spēlētāji nerealizēja nevienu soda metienu. Pēc Zeiles un Sūruma gūtajiem punktiem "ViA" izvirzījās vadībā, tomēr ne uz ilgu laiku, Bikše rādīja lielisku sniegumu laukumā, viesiem +8 un valmierieši pieprasīja pārtraukumu. Spēlēt bija atlicis mazliet vairāk kā divas minūtes, laukumu nācās pamest arī Zeilem un Bukšam ar sapelnīto piezīmju daudzumu, Kīns centās starpību mazināt, tomēr bez lieliem panākumiem. Spēle noslēdzās ar "ViA" zaudējumu, rezultāts 63:72.

"ViA" rezultatīvākais spēlētājs Artūrs Kīns pēc spēles sniedza savu komentāru: "Otrajā puslaikā pazuda uzbrukums, nespējām savākt bumbas pie sava groza. Kā pazuda uzbrukums tā laikam pazuda arī ticība saviem spēkiem, ka varam uzvarēt. It kā cīnījāmies, bet nebija tās "uguntiņas" acīs. Šobrīd visiem jāsakārto galva, lai pirmdien spētu izcīnīt uzvaru".

BK "Vidzemes Augstskola"- BJBS Rīga/DSN: 63:72 (18-10, 18-18, 11-22, 16-22)

BK "Vidzemes Augstskola": Kīns 18+4ab, Bukšs 12, Zeile 11+7rp, Sūrums 11+6ab, Lišiks 4+5ab, Kliests 4+4rp, Magone 2, Kalniņš 1

BJBS Rīga/DSN: Lasenbergs 40+4ab, Bikše 14+8ab, Adiņš 8+9ab, Putniņš 7+5ab, Siliņš 3


Informāciju sagatavoja:
BK "Vidzemes Augstskola"
Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste
Madara Ješkina
madara.jeskina@va.lv
www.bkvia.lv