A A A

Valmieras pilsētas čempionāta basketbolā spēļu apskati

Drukāt
21.01.2013

Sestdien, 19.janvārī tika aizvadītas trīs spēles Valmieras pilsētas čempionāta basketbolā ietvaros. Nākošās spēles gaidāmas 26.janvārī, Valmieras 5.vidusskolā sākot no plkst. 14.
Byko - Valleta

Pirmā spēles norisinājās starp Byko un Valleta komandām, savu pirmo uzvaru šī gada čempionātā izcīnīja Byko komanda ar rezultātu 91:68. Byko rindās rezultatīvu spēli aizvadīja Artis Ozols gūstot 23 punktus un septiņas atlēkušās bumbas, Valletas rindās kā rezultatīvākais atzīmējās Rihards Gabrāns, viņam 23 punkti, astoņas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles.

Spēli pārliecinoši iesāka Byko komanda, kopīgiem spēkiem krāja punktus un Valletas spēlētāji vien pēc četrām nospēlētām minūtēm atklāja savas komandas rezultātu, 8:2. Lunders, Kliesmets un Ozols turpināja audzēt Byko komandas pārākumu, un Valletas komanda pieprasīja pārtraukumu, rezultāts 18:2. Pēc pārtraukuma punktus izdevās gūt arī Gabrānam un Balodim, tomēr Byko bija pārliecinoši izvirzījušies vadībā, rezultāts pēc pirmās ceturtdaļas 26:10.

Otro ceturtdaļu ievadīja Lutcis ar precīzu trīspunktu metienu, lai gan Valletas spēlētāji apņēmīgi devās uzbrukumos un starpību centās mazināt, ar Siliņa, Ozola un Lundera gūtajiem punktiem Byko diktēja noteikumus laukumā, rezultāts 45:26.

Arī otrais puslaiks aizritēja līdzīgi, lai gan trešajā ceturtdaļā Valletas spēlētāji guva tikpat punktus cik pretinieki, Byko uzkrātais pārākums neļāva mainīt spēles gaitu un komanda svinēja uzvaru ar rezultātu 91:68.

Byko - Valleta: 91:68
Byko: Ozols 23+7ab, Lunders 13, Rozītis 11+6ab, Birums 9+7ab+4rp, Siliņš 9+6rp, Sīmanis 7, Lutcis 7, Kliesmets 5+6ab+6rp, Bergmanis 4+6ab+6rp, Pastiljons 3
Valleta: Gabrāns 23+8ab+7rp, Rozītis 13+8ab, Lisenko 9+5ab, Balodis 8+6ab, Rusmanis 8+5ab, Roberts Rusmanis 7+6ab,

ViA-Rūjiena
Otrā spēle aizritēja starp ViA un Rūjienas komandām, saspringtā cīņā uzvaru izcīnīja rūjienieši ar rezultātu 86:99. ViA rindās kā rezultatīvākais atzīmējās Emīls Sūrums, viņa kontā 27 punkti un 16 atlēkušās bumbas, rūjieniešiem rezultatīvu spēli aizvadīja Artūrs Vītols, 27 punkti un desmit atlēkušās bumbas.

Spēles rezultātu atklāja Alpeusa gūtie punkti, ceturtdaļas pirmajā pusē rūjienieši pārliecinoši diktēja noteikumus laukumā, pēc nepilnām četrām nospēlētām minūtēm ViA pieprasīja pārtraukumu, rezultāts 1:10. Atgriežoties laukumā studenti apņēmīgi krāja punktus, Sūrums, Lišiks un Mētriņš starpību mazināja un pēc Kaufmaņa precīzā trīspunktu metiena rezultāts tika izlīdzināts. Atlikušās minūtēs aizritēja sīvā cīņā, ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 22:21.

Otro ceturtdaļu ievadīja Bukša gūtie trīs punkti, pēc Lišika un Magones gūtajiem punktiem ViA +8. Brauns un Vītols steidzās šo starpību mazināt un pēc Brīnuma gūtajiem punktiem rezultāts atkal tika izlīdzināts. Arī šajā ceturtdaļā līdera pozīcija nepārtraukti mainījās un pašā galotnē ViA izdevās to saglabāt, pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 42:41.

Otrajā puslaikā rūjienieši pārliecinoši devās uzbrukumos, studenti cīnījās pretī, tomēr Rūjiena ar kopīgiem spēkiem audzēja pārsvaru un trešā ceturtdaļa noslēdzās ar Velpa metienu no centra līnijas, kurš izrādījās precīzs, rezultāts 67:78.

Arī pēdējās desmit minūtēs spēles gaita krasi nemainījās, lai gan studenti punktus guva līdzvērtīgi, rūjieniešu uzkrātais pārākums trešajā ceturtdaļā neļāva vairs lauzt spēles gaitu un Rūjiena izcīnīja uzvaru ar rezultātu 86:99.

ViA-Rūjiena: 86:99
ViA: Sūrums 27+16ab, Bukšs 14+8rp, Kaufmanis 11, Lišiks 10+6ab, Magone 10, Pirsko 9, Mētriņš 5

Rūjiena: Vītols 27+10ab, Alpeuss18+4ab, Švēde 10+7ab, Brauns 10+6ab, Virsis 10+5ab+5rp, Karselis 8+5ab, Brīnums 8+4ab, Penka 5, Velps 3

vssk.lv - VSŠ
Pēdējā spēle aizritēja starp vssk.lv un VSŠ komandām, uzvaru šajā spēlē izcīnīja vssk.lv vienība, spēles beigu rezultāts 86:68. Uzvarētājiem rezultatīvākais bija Andris Akmentiņš, viņa kontā 22 punkti un 11 atlēkušās bumbas, VSŠ rindās rezultatīvu spēli aizvadīja Dāvis Ābols, 20 punkti un piecas atlēkušās bumbas.

Spēli pārliecinoši iesāka vssk.lv komanda, ar kopīgiem spēkiem tika audzēts pārākums. VSŠ komandai vien epizodiski izdevās gūt punktus, pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 25:11.
Otrajā ceturtdaļā VSŠ apņēmīgi centās starpību mazināt un ar Ābola, Vēvera gūtajiem punktiem tas arī izdevās. Tomēr vssk.lv neapstājās un ar Bērziņa, Akmentiņa un Līmaņa gūtajiem punktiem kontrolēja spēles gaitu, rezultāts 42:31.

Otrajā puslaikā vssk.lv sāka intensīvāk audzēt pārsvaru, lai gan VSŠ komanda cīnījās pretī, lai tas nenotiktu, "īsais" rezervistu soliņš neļāva atvilkt elpu un apkopot spēkus, ko izmantoja pretinieki. Spēle noslēdzās ar rezultātu 86:68 un uzvaru izcīnīja vssk.lv vienība.

vssk.lv - VSŠ: 86:68
vssk.lv: Akmentiņš 22+11ab, Līmanis 1713ab, Kuks 15+4ab+4rp, Ruģēns 10+5ab, Bērziņš 8+4ab, Jasāns 6+4ab, Avotiņš 3+4ab, Apsītis 3, Jomerts 2+5ab

VSŠ: Ābols 20+5ab, Veide 14+4ab+5rp, Vēveris 12+10ab, Gulbis 9+4ab, Šmits 7+8ab, Frišfelds 6+9ab