A A A

"BK Valmiera" basketbolisti vada sporta stundas Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā 

Drukāt
01.02.2013

Ceturtdien, 31.janvārī, "BK Valmiera" spēlētāji - Jānis Kaufmanis un Edmunds Elksnis iejutās sporta skolotāju lomā. Basketbolisti aizvadīja divas sporta stundas - apvienotai septīto klašu grupai un astoto klašu audzēkņiem.

 

Basketbolisti katru sporta stundu iesāka ar iesildīšanās vingrinājumiem, kas bija kā kopīga rīta rosme gan puišiem, gan visiem audzēkņiem. Pēc kārtīgas iesildīšanās Jānis un Edmunds turpināja stundu ar dažādiem basketbola vingrinājumiem, kurus, jāatzīst, bija sarežģīti veikt lielā skolēnu skaita dēļ, taču pēc pāris minūtēm, spēlētāji jau iejutās un lieliski kontrolēja sporta stundas gaitu. Azartu un cīņas sparu sporta zālē sagādāja komandu stafete. Iekļautie stafetes elementi veicināja audzēkņu precizitāti, ātrumu, kā arī reakcijas spējas.

Sporta stundas noslēgumā basketbolisti izaicināja visus skolēnus pierādīt savu prasmi strādāt komandā - vienojoties īsās basketbola spēlēs, kurās tiesneši bija paši "BK Valmiera" spēlētāji. Patīkami pārsteigti bija basketbolisti, jo veikt uzdotos uzdevumus īpašas problēmas nesagādāja nevienam! Pēc aizvadītajām stundām gan Jānis, gan Edmunds atzinību izteica sporta skolotāja profesijai - par augstu pacietības mēru, strādājot katru dienu ar bērniem, kuri prasa tik daudz enerģijas. Jānis Kaufmanis: "Vadīt stundu bērniem bija interesanti un aizraujoši, bet tikpat nogurdinoši, kā mūsu treniņš sporta zālē."

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas sporta skolotāja Evita Kornete pauda prieku par basketbolistu viesošanos skolā: "Ļoti jauki, ka spēlētāji atnāca, jo bērni uz viņiem skatās pavisam citādāk, kā uz sporta skolotāju. Mūsdienās ir daļa, kas ir aktīva sportiskā jaunatne, savukārt ir arī tāda, kura ir mazkustīga - atbrīvojumi no stundām, ārstu zīmes. Šodien, spēlētāju priekšā, audzēkņi pievērsa lielāku uzmanību sportiskajām aktivitātēm. Mūsu skolā basketbols ir iecienīts, katru gadu notiek Basketbola turnīrs vidusskolēniem, kurš notiek pēc stundām un ir ļoti plaši pārstāvēts. Šādi pasākumi tikai veicina sportisko aktivitāti stundās. Paldies, "BK Valmiera" spēlētājiem par kopīgajām sporta stundām, domāju, ka jauniešiem patika un bija interesanti."

"BK Valmiera" viesošanos skolās uzsāka decembrī, kad pirmā viesošanās reize bija Strenču novada vidusskolā. Janvārī sportisti jau ir devušies ciemos uz divām Valmieras skolām - 14. janvārī tā bija Valmieras Valsts ģimnāzija, savukārt 31.janvārī - Valmieras Pārgaujas ģimnāzija, kurā skolēniem bija iespēja sportot kopā ar basketbolistiem, uzdot interesējošus jautājumus un vienkārši apgūt jaunas prasmes, kuras varbūt netiek piekoptas ikdienas sporta nodarbībās. Nākošā viesošanās plānota februārī - Limbažu 3.vidusskolā.

Informāciju sagatavoja
Baiba Veidemane
"BK Valmiera" Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste
baiba@bkvalmiera.lv
mob. tel. 261 97 837