A A A

BK "ViA" izcīna uzvaru Valmieras derbijā 

Drukāt
06.02.2013

Otrdien, 5.februārī LBL2 ietvaros BK "Vidzemes Augstskola" tikās ar "Valmiera/BSS". Apspēlējot laukuma saimniekus BK "ViA" izcīnīja uzvaru ar rezultātu 82:62 Uzvarētāju rindās kā rezultatīvākais atzīmējās Roberts Zeile, viņa kontā 21 punkts un astoņas atlēkušās bumbas, pretinieku rindās izcēlās Jorens Duļevskis un Edgars Kuks, abiem pa 13 punktiem.

 

Spēles rezultātu atklāja Lišiks ar gūtiem punktiem zem groza, Grīnbergs savu precizitāti rādīja no tālās distances, Zeile no soda metienu līnijas. Pirmajās piecās minūtēs vien Duļevskim izdevās viens tālmetiens, rezultāts 3:10. Tālākā spēles gaita izvērsās labvēlīgāka "Valmiera/BSS", komanda kopīgiem spēkiem punktu starpību mazināja un nepilnas divas minūtes pirms ceturtdaļas beigām Engers realizējot soda metienus rezultātu izlīdzināja. Atlikušās minūtes aizritēja saspringtā cīņā, Kalniņš un Kīns atrada izdevības, lai izvirzītu "ViA" komandu vadībā, tomēr Berkolts un Kuks gūstot punktus sasniedza viena punkta pārsvaru "Valmiera/BSS", rezultāts 18:19

Otro ceturtdaļu ievadīja Kalniņa precīzais trīspunktu metiens, arī Bukšam un Grīnbergam izdevās komandas pārsvaru palielināt. Engers, Kuks un Saulītis epizodiski guva punktus tādējādi starpību samazinot, tomēr Zeiles precizitāte uz trīspunktu līnijas to neļāva. Ceturtdaļas pusē laukuma saimnieki pieprasīja pārtraukumu, pēc kura atgriežoties spēlē Puhovs realizēja trīspunktu metienu. Uz to ātri reaģēja Kliests un nākošajā uzbrukumā guva trīs punktus. Ceturtdaļa noslēdzās ar Duļevska soda metieniem, rezultāts37:32, "ViA" +5.

Trešajā ceturtdaļā "ViA" apņēmīgi devās pretī uzvarai, kopīgiem spēkiem komanda guva punktus un audzēja pārsvaru. Ceturtdaļas pusē saņemot piekto piezīmi laukuma pameta Engers, tikmēr Puhovs un Saulītis turpināja doties uzbrukumos, lai gan ne ar lieliem panākumiem. Ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 62:44.

Pēdējā ceturtdaļā laukuma saimnieki centās mainīt spēles gaitu, drosmīgi devās uzbrukumos un guva punktus, taču "ViA" komanda neapjuka un turpināja rezultatīvi spēlēt. Šajās desmit minūtēs "ViA" uzvaru kaldināja Zeile, Lišiks, Kīns un Grīnbergs, spēles beigu rezultāts 82:62.

Komandas galvenais treneris un spēles rezultatīvākais spēlētājs Roberts Zeile pēc spēles sniedza komentāru: "Pirmkārt vēlos apsveikt komandu ar uzvaru, kas mums sen nav bijusi, un šī bija svarīga spēle priekš komandas kopumā. Sezonas otrā daļa vēl ir priekšā, un , lai tiktu play-off bija jāsāk uzvarēt, un bija tas jāsāk šodien. Protokolā var redzēt, ka esam uzvarējuši grozu, kas notiek reti, bet tad, kad grozu uzvaram, tad principā 90% mēs uzvaram spēli. Pretinieki bija garāki, tāpēc bija ļoti svarīgi uzvarēt grozu. Domāju puišiem šī bija ļoti svarīga spēle, savācāmies un sanāca".

BK "Vidzemes Augstskola"- "Valmiera/BSS": 82:62 (18-19, 19-13, 25-12, 20-18)
BK "Vidzemes Augstskola": Zeile 21+8ab, Grīnbergs 19+12ab, Kīns 14+8ab, Lišiks 10+9ab, Kalniņš 8, Kliests 7, Bukšs 2, Kārklis 1+4ab
"Valmiera/BSS": Duļevskis 13+8ab+6rp, Kuks 13+5ab, Saulītis 11+13ab, Puhovs 9+6ab, Berkolts 8, Engers 6+6ab, Indrāns 2


Informāciju sagatavoja:
BK "Vidzemes Augstskola"
Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste
Madara Ješkina
madara.jeskina@va.lv
www.bkvia.lv