A A A

Grīnberga 30 punkti nodrošina BK "ViA" uzvaru

Drukāt
13.02.2013

Otrdien, 12.februārī BK "Vidzemes Augstskola" devās LBL2 izbraukuma spēlē, lai laukumā tiktos ar "Gulbene BJSS/Buki". Spraigā cīņā uzvaru izcīnīja valmierieši ar rezultātu 81:71. Uzvarētāju rindās kā rezultatīvākais atzīmējās Oto Grīnbergs ar 30 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām, Grīnberga efektivitātes koeficients šajā spēlē, 37. Gulbenes bukiem aktīvākais punktu krājējs bija Māris Baranovskis, viņa kontā 22 punkti un astoņas atlēkušās bumbas.

Pirmajā ceturtdaļā abas komandas spēlēja mazrezultatīvu basketbolu. Rauzam un Rikveilim izdevās gūt punktus, kas ļāva gulbeniešiem izvirzīties vadībā, rezultāts 10:4. Ceturtdaļas otrajā pusē "ViA" spēlētāji gūstot punktus starpību mazināja un nepilnu minūti pirms ceturtdaļas beigām, Lišiks realizējot soda metienus to samazināja līdz vienam punktam, rezultāts 16:17.

Otrā ceturtdaļa iesākās ar pārliecinošu punktu gūšanas sēriju mājiniekiem, pēc nospēlētām divām minūtēm "ViA" pieprasīja pārtraukumu, valmieriešiem -11. Šajā ceturtdaļā rezultātu mainīt izdevās vien Grīnbergam, Zeilem un Kārklim, kamēr mājinieki ar kopīgiem spēkiem turēja līdera pozīciju. Pēc pirmā puslaika rezultāts 38:29.

Trešajā ceturtdaļā valmierieši apņēmīgi centās punktu starpību mazināt, kas arī izdevās. Baranovskis un Ivanovs līdera pozīciju centās nosargāt, tomēr ceturtdaļas beigās "ViA" parādīja lielisku sniegumu, Kārklis rezultātu izlīdzināja un Zeile ar diviem rezultatīviem uzbrukumiem izvirzīja valmieriešus vadībā, rezultāts 55:51.

Pēdējās desmit minūtes iesākās ar trīspunktu metienu dueli, pirmo metienu raidīja Baranovskis, uz to atbildēja Grīnbergs, tam sekoja trīs punkti no Rikveiļa, uz ko atbildi parādā nepalika Grīnbergs. Šīs ceturtdaļas minūtes aizritēja saspringtā gaisotnē, "ViA" iekrāto pārsvaru samazināja Rauza, valmieriešiem vien +3. Grīnbergs un Kārklis demonstrēja precizitāti uz trīspunktu metienu līnijas, kas arī līdera pozīciju nosargāja un BK "Vidzemes Augstskola" izcīnīja uzvaru ar rezultātu 81:71.

Spēles vērtīgākais spēlētājs Oto Grīnbergs atzina: "Bija grūti atgūties pēc pēdējā, smagā zaudējuma, arī vakardienas treniņš nebija īpaši veiksmīgs, tāpēc šī spēle bija svarīga, lai parādītu, ka mēs spējam saņemties. Pēdējās sezonas spēles ir ļoti, ļoti svarīgas, visas ir mājās, un visas ir arī jāuzvar. Jāparāda, ka varam uzvarēt, nevis zaudēt ar -50. Otrajā puslaikā iemetām pāris svarīgus metienus, pretinieki tādus aizmeta garām, un laikam mēs vienkārši gribējām vairāk uzvarēt".

BK "Vidzemes Augstskola" - "Gulbene BJSS/Buki": 81:71

BK "Vidzemes Augstskola": Grīnbergs 30+9ab, Zeile 24+5rp, Kārklis 15+4ab, Lišiks 7+8ab, Kīns 5
"Gulbene BJSS/Buki": Baranovskis 22+8ab, Rikveilis 17+7ab, Rauza 15+5ab+5rp, Pētersons 6+6ab, Graumanis 5+7ab, Ivanovs 4+5rp, Mikolajs 2