A A A

Piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi 

Drukāt
30.04.2021

Saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 2021.gada 20.aprīļa lēmumu Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts 63 personībām, Viestura ordenis – 16 personībām un Atzinības krusts – 39 personībām.

 

 

 

 

 

Sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31.gadadienu, augstākie Latvijas valsts apbalvojumi piešķirti cilvēkiem, kuri izcili kalpojuši Latvijas valstij un tautai un kuru nesavtīgais darbs stiprinājis mūsu valsts demokrātiju, tiesiskumu, drošību un labklājību, kuru darbs ieguldīts veselības aprūpē, izglītībā un kultūrā.

Par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā Triju Zvaigžņu ordeni saņem, ieceļot par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku, VSIA “Valmieras drāmas teātris” valdes locekle Evita Ašeradena, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Letonikas un Baltijas centra vadošā pētniece, Vidzemes Augstskolas emeritētā profesore Dr. hist. Vija Daukšte un sabiedriskā darbiniece, biedrības “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” (LAPAS) valdes locekle, biedrības “Paliec mājās” valdes locekle Inese Vaivare.

Par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā ar Viestura ordeni apbalvots, ieceļot par Viestura ordeņa komandieri, Latvijas Republikas Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes komandieris, pulkvedis Mareks Ozoliņš.

Par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā ar Atzinības krustu apbalvots, ieceļot par Atzinības krusta virsnieku, bijušais ilggadējais Mazsalacas vidusskolas vēstures un ekonomikas skolotājs, Vidzemes Augstskolas vieslektors Mihails Siņicins.

Ordeņu kapitula kanclere Sarmīte Ēlerte uzsver: “4 maija valsts svētkiem ir savs vēstījums un simboliskā jēga. Tie atgādina par Latvijas valsts atdzimšanu, Latvijas cilvēku gribu būt brīviem savā zemē un gatavību to izcīnīt. Tāpēc ir liels gandarījums, ka Neatkarības atjaunošanas dienā Valsts prezidentam Egilam Levitam un Ordeņu kapitulam ir iespēja pateikties un apbalvot izcilus dažādu profesiju pārstāvjus, kuru darbs ir kalpojis kopējam labumam, darījis Latviju skaistāku un stiprāku, mūsu visu dzīvi bagātāku.”

Ordeņu kapitula kanclere atgādina, ka valsts apbalvojumi ir valsts novērtējuma un atzinības apliecinājums. Tie piešķirti cilvēkiem, kuru aktīvā pilsoniskā nostāja bija nozīmīga Latvijas Atmodas laikā, valsts liktenim izšķirīgajos brīžos, Latvijas neatkarības atjaunošanas un turpmākās valsts attīstības gaitā. “Tiek apbalvoti cilvēki, kuri savu darbu veltījuši mūsu valsts veidošanai, pilsonisko vērtību nostiprināšanai, kopuši vēsturisko atmiņu. Cilvēki, kuru pašaizliedzīgais veikums ir stiprinājis mūsu valsts un tautas garu, mūsu valodu un kultūras vērtības,” saka S. Ēlerte.

Visus apbalvotos kopumā raksturo drosme, pašaizliedzība, augsta profesionalitāte, neatlaidība, rūpes par līdzcilvēkiem, iestāšanās par kvalitatīvām pārmaiņām Latvijā ilgtermiņā.

Par valsts apbalvojumu pasniegšanu atbilstoši Valsts apbalvojumu likuma 56.panta pirmajai daļai, ņemot vērā valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, Ordeņu kapituls lems pēc noteikto ierobežojumu atcelšanas, paziņojot par to oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Detalizēta informācija par augstākajiem Latvijas valsts apbalvojumiem un to piešķiršanas kārtību pieejama Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē.

Informācija:

president.lv