A A A

Vidzemes Augstskolas Studentu apvienība aktualizē jautājumu par studentu mentālo stāvokli 

Drukāt
26.04.2021

Pēdējā laikā kļūst aktuāls jautājums par studentu mentālo stāvokli, un arī Vidzemes Augstskolas Studentu apvienība (ViASA) šo problēmu vēlas aktualizēt. It īpaši studentiem šis ir izaicinošs laiks, jo galvenā studiju procesa komponente – socializēšanās -  izpaliek un ir jādomā alternatīvas, kā uzturēt kontaktu attālināti. No 5. līdz 7.maijam ViASA rīko mentālās veselības pasākumu “Parunāsim!”. Šis ir plānots kā atbalsta pasākums ne tikai studentiem, bet ikvienam, kam nepieciešams atbalsts COVID-19 laikā.

 

Pasākums norisināsies tiešsaistes formā un informāciju par pasākuma norisi ir iespējams atrast ViASA Facebok lapā.

Pirmajā “Parunāsim!” dienā, 5.maijā, plkst. 14:10 notiks saruna ar Vidzemes Augstskolas docētāju Agitu Šmitiņu, kurā studenti tiks informēti par iespēju augstskolā saņemt bezmaksas psihologa konsultāciju, kā arī sarunas gaitā tiks apspriesti Vidzemes Augstskolas studentu mentālās veselības novērtējuma anketas rezultāti, kuru izveidojām un publicējām sociālajos medijos.

6. maijā veselīga dzīvesveida trenere Nika Linde pastāstīs, kā aktīvs dzīvesveids var uzlabot mentālo veselību. 6. maija vakarā plkst. 19:00 teoriju varēs pielietot praksē un jauniešiem tiks piedāvāta iespēja pieslēgties jogas nodarbībai ar “The Art of Living” Šri Šri jogas skolotāju Simonu Megni. Šri šri joga piemērota ikvienam - bez ierobežojumiem, iepriekšējas sagatavotības un bez piespiešanās vai sacensībām. Ar tradicionālām jogas asanām, ar vienkāršiem elpošanas vingrinājumiem, ar meditācijām un jogas zināšanām jūsu ikdienā. Lai pieteiktos nodarbībai ir nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu - https://forms.gle/gDaXXLXdKehAQewL6. Kā arī norādām, ka nodarbības ieraksts tiks publicēts Vidzemes Augstskolas Studentu apvienības Youtube kontā.

Pasākuma pēdējā dienā, 7. maijā plkst. 13:15 aicināsim uz sarunu jaunatnes centra “Vinda” pārstāves, kuras padalīsies ar brīvā laika pavadīšanas iespējām jauniešiem Valmierā. Plkst. 14:30 jauniešiem būs iespēja pievienoties psihiatres Lindas Sīles sarunai par un ap mentālo veselību. Psihiatre stāstīs par savu profesionālo pieredzi, par dažādām mentālām problēmām (piem., depresija - kas tas ir, pazīmes, ko darīt) un par palīdzības iespējām.

Mēs, ViASA, vēlamies rādīt piemēru, ka visi ejam cauri šim izaicinošajam periodam, bet galvenais ir par to runāt un neklusēt, jo varbūt kāds var palīdzēt. Tāpēc šī pasākuma ietvaros arī valdes locekļi dalīsies ar problēmām, kurām mēs ejam cauri un video tiks publicēts sociālajos medijos, lai iedrošinātu jauniešus dalīties ar saviem stāstiem un emocijām.

Sarunas tiešraidē tiks translētas ViASA Youtube kontā, kā arī pēc tam tās varēs noskatīties atkārtoti. Nedēļu pirms pasākuma norises ViASA Instagram kontā būs iespēja pasākuma viesiem uzdot sev interesējošus jautājumus. Svarīgi zināt, ka pieslēgties var ikviens interesents, kuram kaut nedaudz kaut kas no piedāvātā var šķist noderīgs un ikdienā pielietojams.

Aicinām sekot līdzi informācijai ViASA sociālo mediju kontos, kur tiks publicēta informācija par pasākuma norisi. Tiekamies!