A A A

3. aprīlī sāk darbu Valmieras masu vakcinācijas centrs  

Drukāt
03.04.2021

Šodien, 3. aprīlī astoņās Latvijas pilsētās – Rīgā, Valmierā, Rēzeknē, Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Liepājā un Jūrmalā, sāks darbu pirmie masu vakcinācijas pret Covid-19 centri.

Viens no Latvijas masu vakcinācijas centriem Latvijā atrodas Valmieras Kultūras centrā Rīgas ielā 10.

 

Vakcinācijas centrus plānots piesaistīt gadījumos, kad pieejamais vakcīnu daudzums pārsniedz ģimenes ārstu, slimnīcu un privāto pakalpojumu sniedzēju kapacitāti, kas ir 55 000 vakcinācijas reizes nedēļā. Kopā ar vakcinācijas centriem plānotās vakcinācijas jaudas ir 100 000 līdz 150 000 vakcinācijas reizes nedēļā.

Valmierā vakcināciju nodrošinās  SIA “Vidzemes slimnīca” ar līdz 4 medicīnas personāla brigādēm, kas strādās divās maiņās dienā. Valmieras vakcinācijas centrā plāno nodrošināt līdz 500 iedzīvotāju vakcināciju dienā, līdz 3000 nedēļā.

! Uz vakcināciju masu vakcinācijas centrā ierodas tikai manavakcina.lv vai pa tālruni 8989, vai pie ģimenes ārstiem pieteikušies iedzīvotāji, kuri saņēmuši reģistratora zvanu un ir vienojušies par vakcinācijas datumu un laiku.

Šobrīd Latvijā notiek senioru, kuri sasnieguši 70 gadu vecumu un personu ar hroniskām slimībām vakcinācija, kas ir trešā prioritārā vakcinējamo personu grupa. Šajā grupā ietilpst arī personas, kuras dzīvo ar bērniem ar hroniskām un imūnsupresējošām slimībām, kā arī personas, kuras mājās aprūpē smagi slimas personas. Pirmā prioritārā grupa ir mediķi un īpašas pacientu grupas pēc ārstu norādījuma, kā arī sociālo aprūpes centru darbinieki un klienti un svarīgākās valsts amatpersonas.

Nākamās jeb ceturtās grupas  vakcinējamie iedzīvotāji būs personu vecumā virs 60 gadiem un pedagogi, kuru vakcināciju plānots sākt no 12.aprīļa. Kopumā ir noteiktas 8 prioritārās grupas. Vakcinācija atbilstoši prioritārajām grupām turpināsies, kamēr valstī būs ierobežots vakcīnu skaits.

Iedzīvotāji vakcinācijai var pieteikties:

  • manavakcina.lv (autorizējoties Latvija.lv);
  • zvanot pa tālruni 8989;
  • pie saviem ģimenes ārstiem;
  • ja ģimenes ārsts nav pieteicies vakcinācijai, Vidzemes slimnīcas un Valmieras Veselības centra vakcinācijas kabinetos.

Foto galerija