A A A

Caur kultūru uz līdzdalību Burkānciemā 

Drukāt
20.01.2021

Pagājušā gada rudenī tika nodibināta aktīvo burkānciemiešu biedrība “Burkānciema apkaime”. Piedaloties nodibinājuma “Valmieras Novada fonds” organizētajā projektu konkursā “Sev, tev, novadam”, biedrībai piešķirts finansējums Burkānciema Mūzikas svētku turpināšanai. Ar Burkānciema Mūzikas svētkiem paredzēts attīstīt un pilnveidot Valmieras kultūras daudzveidību un veicināt burkānciemiešu iesaistīšanos savas dzīvesvides un kultūrvides uzlabošanā.

 

Biedrība ‘’Burkānciema apkaime’’ tika dibināta, lai radītu iespēju ikvienam Burkānciema iedzīvotājam būt līdzatbildīgam un līdzaktīvam pievilcīgas, sakārtotas un drošas dzīvesvides veidošanā. Burkānciema Mūzikas svētki plānoti kā aktivitāte, ar kuru Burkānciema iedzīvotāji piedzīvos klasisko mūziku, mākslu, dzeju un balles dejas nevis koncertzālē, ballē vai teātrī, bet savā dzīvesvidē, ielās un pagalmos – “mūzika un māksla izies Burkānciema ielās”. Vienlaikus svētki būs iespēja burkānciemiešiem savstarpēji iepazīties, stiprināt draudzīgas kaimiņu attiecības un caur Burkānciema apkaimes biedrību uzņemties kopīgas dzīves uzlabošanai svarīgas iniciatīvas.

Kultūra un kvalitatīva kultūras piedzīvojuma radīšana kā valmieriešu pašiniciatīva jau divus gadus ir bijusi Burkānciema dzīves sastāvdaļa. Ir notikuši četri koncerti un izstādes – 2019.gada vasarā koncerti notika Namdaru un Dzejnieku ielās, 2020.gada vasarā koncerti notika Namdaru un Palejas ielās. Uzstājās Latvijā un ārvalstīs atzinību guvuši profesionāli mūziķi, mūzikas mācību iestāžu audzēkņi un studenti, dzejnieki un aktieri. Bija iespēja apskatīt Jautrītes Putniņas mātes Elzas Putniņas un dēla Māra Putniņa gleznas, Līgas Merginas keramikas un tēlniecības darbu izstādi, iepazīties ar dzejniecēm Dainu Sirmo un Tamāru Skrīnu, kuras lasīja savu dzeju, klausīties vēsturnieces Indras Vīlisteres stāstījumos par Burkānciema vēsturi. Koncertus organizēja burkānciemieši Aivars Cepītis un Ritma Pētersone-Cepīte.

2021.gada Burkānciema Mūzikas svētkus ar diviem koncertiem plānots organizēt jūlijā un augustā, burkānciemiešiem Aivaram Cepītim un Ritmai Pētersonei-Cepītei sadarbojoties ar biedrību ‘’Burkānciema apkaime’’  un biedrību “Balles deju klubs Valmiera”.

Biedrība “Burkānciema apkaime” tika dibināta, pateicoties Valmieras novada fonda kopā ar Valmieras pilsētas pašvaldību septembrī organizētajam Burkānciema domrades – Burkānciema iedzīvotāju satikšanās pasākumam, iepazīstoties, atrodot domubiedrus kopīgu vajadzību un iniciatīvu īstenošanai. Burkānciema iedzīvotāji, kuri vēlas līdzdarboties savas dzīvesvides uzlabošanā, aicināti sazināties ar biedrības ‘’Burkānciema apkaime’’ pārstāvjiem, rakstot e-pastu uz burkanciema.apkaime@inbox.lv, kā arī sekot līdzi informācijai un piedalīties 2021.gada Burkānciema Mūzikas svētkos!

 

Foto: biedrība "Burkānciema apkaime" paraksta līgumu nodibinājumā "Valmieras novada fonds" par finansējuma saņemšanu Burkānciema Mūzikas svētku turpināšanai

Foto autors: nodibinājums "Valmieras novada fonds"