Policija kontrolē drifta aizliegumu pilsētā

12.01.2021

Iestājoties ziemīgiem laikapstākļiem, daudziem autovadītājiem kļūst vilinoša braukšana sānslīdē pa pilsētas laukumiem un ielām. Pilsētas ielu infrastruktūra šādam autosporta paveidam nav piemērota, un atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumiem drifta braukšana, braukšana sānslīdē un ievērojama ātruma pārsniegšana ir agresīva braukšana.

 

Ar braukšanu driftā saistītais nepamatotais risks, autovadītāju prasmju pārvērtēšana, nepārdomāti un pārgalvīgi manevri un ātrums var novest pie smagām vai pat letālām sekām. Vienlaikus šāda braukšana apdraud arī citus satiksmes dalībniekus, gājējus, rada iespējamus infrastruktūras bojājumus. Tādēļ atbilstoši Ceļu satiksmes likumam par agresīvu braukšanu piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 70 līdz 280 eiro un 6 soda punktus.

Pašvaldības un valsts policija kontrolē braukšanas driftā aizliegumu pilsētā. Agresīvas braukšanas vilinājumu samazina arī pilsētas ielu un laukumu pretslīdes apstrāde. Taču, novērojot agresīvu braukšanu, valmierieši ir aicināti nekavējoties ziņot Valsts policijai pa tālruni 110 vai arī Valmieras pilsētas pašvaldības policijai pa tālruni 8484.

 

Foto: Flickr.com