A A A

Vidzemes slimnīcā šodien pirmie darbinieki saņem vakcīnu pret Covid-19 

Drukāt
28.12.2020
 

Arī Vidzemes slimnīcā šodien tika uzsākta darbinieku vakcinācija pret Covid-19, izmantojot farmācijas uzņēmumu Pfizer un BioNTech ražoto vakcīnu Comirnaty .

Pirmā to saņēma vecākā radiogrāfere Agnese Ivane. Viņai nav bijušas šaubas ne par vakcīnas drošumu, nedz par nepieciešamību vakcinēties. Diendienā viņa veic radioloģiskos izmeklējumus arī Covid-19 inficēto pacientu nodaļās, pieredzējusi, ka inficējas arī kolēģi, tātad kaut kas jādara lietas labā. Viņasprāt, vakcinācija ir iespēja, kas jāizmanto, lai pati un kolēģi būtu veseli un varētu palīdzēt pacientiem.

Kā pastāstīja Ambulatorās daļas vadītāja Liene Melbārde, šodien rīta agrumā procedūru kabinetam tika piegādātās pirmās vakcīnas, kuras paredzētas 55 darbiniekiem un atbilstīgi darbinieku vakcinācijas plānam tiks izlietotas trīs dienu laikā. Plānots, ka primāri vakcīnu saņems tie ārstniecības un aprūpes darbinieki, kuri strādā ar Covid-19 pacientiem, un tie, kuriem ir vislielākā saskare ar inficētiem vai potenciāli inficētiem pacientiem – Covid-19 pacientu nodaļās strādājošie, Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļā un diagnostiskās radioloģijas nodaļā nodarbinātie.  Secīgi nākamie vakcīnu saņems citu slimnīcas nodaļu un struktūrvienību darbinieki. Līdz šim vakcinācijai pieteikušies teju 300 darbinieki, pārsvarā medicīnas personāls.

“Atzinīgi novērtēju”, uzsvēra Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs “darbinieku atsaucību un aktivitāti, piesakoties vakcinācijai. Kurš gan cits to darītu ar tādu izpratni, ja ne mediķi? Katru dienu viņi strādā pirmajās rindās cīņā ar infekciju un redz tās izraisītās sekas, arī paši diemžēl inficējas un slimo. Vakcinācija – tas ir ceļš un iespēja ātrāk atgriezties normalitātē, pēc kuras ilgojas gan mediķi, gan mūsu pacienti un jebkurš iedzīvotājs Latvijā un citviet pasaulē”.  Ar aicinājumu uzticēties  zinātnieku izstrādātajām vakcīnām, nebaidīties un nešaubīties par to drošumu un efektivitāti, U. Muskovs arī pats šodien tika vakcinēts.

Attēlā: pirmā vakcinētā persona Vidzemes slimnīcā ir Agnese Ivane, vecākā radiogrāfere (vidū), kopā ar vakcinācijas veicējām, procedūru kabineta māsām Dainu Bergmani (no kreisās) un Zentu Auziņu (no labās).

Informāciju sagatavoja:
Benita Brila,
Vidzemes slimnīca