A A A

Ko nozīmē pašizolācija, karantīna un stingra izolācija mājās ?  

Drukāt
03.11.2020

Kā rīkoties, ja draugam, kolēģim vai radiniekam ir pozitīvs Covid-19 tests un esat tikušies vai pavadījuši laiku kopā?

 

Atceries Kontaktpersonas statusu nosaka SPKC epidemiologs. Ja, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, tiksi atzīts par saslimušā kontaktpersonu, saņemsi zvanu no
Slimību profilakses un kontroles centrs ar informāciju par turpmāko rīcību.

Ja abi ar saslimušo personu lietojat aplikāciju Apturi Covid, saņemsi arī paziņojumu lietotnē par to, ka esi saslimušā kontaktpersona.

Taču, ņemot vērā lielo inficēšanās skaitu, SAZIŅA un paziņojumu izsūtīšana lietotnē VAR KAVĒTIES.  Ja pēdējo dienu laikā ar inficēto cilvēku kopā pavadīts ilgāk par 15 minūtēm un starp jums nav bijusi 2 metru distance, gaidot epidemiologa zvanu, pēc iespējas paliec mājās, maksimāli mazinot kontaktus ar citiem, un novēro savu veselību.

Ja parādās elpceļu saslimšanas simptomi, telefoniski sazinies ar ģimenes ārstu!

Attēlā izpēti, kas jāievēro, ja esi Covid-19 pacients, tā kontaktpersona vai pēc atgriešanās no ārzemēm jāatrodas pašizolācijā.

Ņem vērā! Ja SPKC tevi ir noteikusi kā kontaktpersonu, obligāti ievēro mājas karantīnu un novēro savu veselību. Mājas karantīnu drīkst pārtraukt tikai ar ārsta atļauju. Ja ir epidemioloģiski pamatotas aizdomas, ka varētu būt inficējies, maksimāli samazini kontaktus ar citiem cilvēkiem.

Plašāk par karantīnu SPKC noteiktajām kontaktpersonām uzzini šeit.

Tabula aktualizēta 30.10.2020.

Informāciju sagatavoja:
Veselības ministrija