A A A

Apmeklētājiem izglītības iestādēs obligāti jālieto sejas maskas 

Drukāt
13.10.2020

Stājoties spēkā stingrākiem noteikumiem par sejas masku obligātu lietošanu, no 14.oktobra, apmeklējot  Valmieras pilsētas pašvaldības izglītības iestādes, apmeklētājiem ir jālieto sejas maskas, tai skaitā pirmsskolas izglītības iestādēs. Tas nepieciešams, jo, piemēram, atvedot un aizvedot bērnus no pirmsskolas izglītības iestādes, var veidoties vecāku plūsma, kad nav iespējama 2 metru distances ievērošana vai uzturēšanās telpā var būt ilgāka par 15 minūtēm, kā arī izglītības iestādēs nav fiziski atdalošu barjeru.

 

 

Kā informē Veselības ministrija, šodien Ministru kabinets lēma, ka no 14. oktobra sejas maskas obligāti būs jālieto veikalos, aptiekās, pastā, muzejos, bibliotēkās, autoostās, dzelzceļa stacijās un citās vietās, kā arī apmeklējot izstādes un reliģiskās darbības veikšanas vietas, piemēram, apmeklējot dievkalpojumu.

Prasība par sejas maskām attiecas arī uz šo vietu darbiniekiem, kuri no apmeklētājiem nav nodalīti ar fizisku barjeru, piemēram, īpašām sieniņām. Tāpat jau šobrīd noteikumi paredz, ka sejas maska ir jālieto pakalpojumu sniegšanas vietās, kur cilvēki uzturas ilgāk par 15 minūtēm un nav iespējams ievērot 2 metru distanci, kā arī nav izveidotas citas fiziskas barjeras.  Sejas maskas var nelietot bērni līdz 13 gadu vecumam. Tāpat sejas masku var nevalkāt medicīnisku iemeslu dēļ, piemēram, ja personai kustību traucējumu dēļ ir apgrūtināta maskas uzlikšana vai personai ir psihiskās veselības traucējumi.

Valmierā pēdējās piecās dienās pēc kārtas nav konstatēts neviens jauns Covid-19 saslimšanas gadījums. Šobrīd Valmierā aktīvi ir 18 Covid-19 saslimšanas gadījumi.