A A A

Valmierā divas dienas pēc kārtas nav jaunu Covid-19 saslimšanas gadījumu 

Drukāt
06.10.2020

Jau divas dienas  pēc kārtas (4. un 5.oktobrī) Valmierā nav konstatēti jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Pēc 14 Covid-19 saslimšanas gadījumu konstatēšanas Valmieras tehnikumā  Valmierā nav noteikti nekādi citi papildu ierobežojumi. Publiskie pasākumi Valmierā notiek, organizatoriem nodrošinot epidemioloģiskās drošības pasākumus, tāpat arī sabiedriskās iestādes un vietas iedzīvotāji var apmeklēt.

 

Valmieras pilsētas pašvaldība aicina  turpināt ievērot epidemiologu ieteikumus, to skaitā:
1. saslimušajiem –  karantīnu;
2. SPKC noteiktajām kontaktpersonām – pašizolāciju;
3. pārējiem ievērot visus epidemioloģiskās drošības pasākumus – bieži mazgāt rokas, vēdināt telpas, dezinficēt virsmas, sabiedriskajā transportā lietot mutes un deguna aizsegus, ievērot sociālo distancēšanos publiskos pasākumos un sabiedriskās vietās u.c.

Valmieras tehnikumā mācības līdz 18.oktobrim notiks pēc C modeļa - pilnībā attālināti. Pārējās izglītības iestādēs Valmierā mācības notiek ierastā modeļa (A vai B) režīmā.

Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs 5.oktobrī preses konferencē pēc Ministru kabineta ārkārtas sēdes, sniedzot atbildes uz žurnālistu jautājumiem par situāciju Valmierā, norādīja, ka inficēšanās riski gadījuma kontaktu ceļā ir tuvu nullei: https://www.youtube.com/watch?v=AUSRm6ed5_E&feature=youtu.be

Valmieras pilsētas pašvaldība ik dienas seko līdzi Covid-19 saslimstības rādītājiem un sadarbojas ar SPKC un citām institūcijām Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Valmieras pilsētas pašvaldībai sadarbojoties ar Veselības ministriju un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Valmierā blakus esošajai analīžu nodošanas vietai Čempionu ielā 1 no  6.oktobra izvietos otru analīžu nodošanas vietu.