A A A

Mācībās “Ausma” pilnveido Zemessardzes un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta sadarbību  

Drukāt
30.07.2020

Šodien, 30. jūlijā, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālajā centrā, Valmierā, norisinājās Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta kopīgās mācības “Ausma”, kuru laikā tika izspēlēta abu dienestu rīcība un sadarbības koordinācija krīzes gadījumos, tādējādi paaugstinot gatavību savstarpējā atbalsta sniegšanai un civilmilitārās sadarbības realizācijai ārkārtējās situācijās.

 

“Dalība mācībās “Ausma” deva iespēju uzlabot Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta praktisko sadarbību, izveidot personiskus kontaktus, kā arī veicināja labāku abpusēju izpratni par pieejamajiem resursiem un informācijas apmaiņas iespējām. Balstoties uz mācībās gūtajiem secinājumiem,  pilnveidosim sadarbības principus kopīgai rīcībai krīzes situācijā,” uzsver Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš.

“Šīs mācības ļāva pārbaudīt Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķu spēju sastrādāties ārkārtas situācijās. Gūtā pieredze ļaus pilnveidot un uzlabot civilo un militāro dienestu savstarpējo gatavību un rīcību situācijās ar vairākiem cietušajiem, kuri guvuši dažāda rakstura traumas,” norāda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ārkārtas situāciju gatavības nodrošinājuma nodaļas vadītājs Juris Raudovs.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta rīkotajās mācībās “Ausma” novērotāju statusā piedalījās arī Aizsardzības ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba un Zemessardzes štāba pārstāvji.

Līdz ar Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes medicīnas spējas attīstību palielinājusies arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra un brigādes sadarbība, sekmējot visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu Latvijā. Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes medicīnas speciālisti piedalījušies Neatliekamās medicīniskā palīdzības dienesta Vidzemes reģionālajā konferencē, informējot par medicīniskā atbalsta spēju un tās attīstību Zemessardzē. Tāpat notikušas vairākas abu dienestu speciālistu tikšanās, pārrunājot praktiskās sadarbības iespējas.

Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts aizsardzības pamats. Zemessardze ir pārstāvēta visā Latvijā – Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Kurzemē. Šodien vairāk nekā 8300 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām – brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai militārus uzdevumus, bet arī veic visai sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, dzēš ugunsgrēkus, novērš plūdu radītās sekas. 

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv !

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

 

Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes
Informācijas daļa
Tālr.28326080
Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi