A A A

Ieteikumi par cimdu valkāšanu aizsardzības nolūkos 

Drukāt
09.04.2020

Infekciju kontroles un sterilizācijas asociācijas aicina iepazīties ar higiēnas ieteikumiem visus, kuri darbā ar klientiem izmanto cimdus.

 

 

 

 

 

 

Visu tirdzniecības nozaru darbiniekiem un farmaceitiem, kuri ikdienā apkalpo klientus

Pateicamies par jūsu pašaizliedzīgo darbu un drosmi! Lai pasargātu sevi no iespējamas inficēšanās darba vietā

  • Klientiem nedodiet cimdus. Tos ir jāmāk pareizi uzvilkt un novilkt, lai sevi pasargātu, nevis vēl vairāk pakļautu iespējai inficēties.Nodrošiniet klientus ar vismaz 70% alkoholu un glicerīnu saturošu roku dezinfekcijas līdzekli, kuram ir jābūt novietotam pie ieejas klientu apkalpošanas zālē, ja jūsu darba vietā klients preci atlasa pats, pie norēķināšanās vietas, lai klientam būtu iespēja nodezinficēt rokas pēc darbošanās ar naudu vai PIN koda ievadīšanas.
  • Darbiniekiem darba vietā jānodrošina barjera starp klientu un darbinieku abu sejas līmenī vai arī 2 m distance, lai novērstu pilienu vaida inficēšanos, kas ir galvenais COVID-19 infekcijas nodošanas veids.
  • Nevalkājiet darba laikā cimdus, tie jūs nepasargās. Cimdi tikai dod mānīgu drošības sajūtu, bet īstenībā rada papildu apdraudējumu inficēt sevi vai apkārtējos. Ja jūs strādājat cimdos visu dienu, roka cimdā svīst un āda var tikt bojāta. Turklāt dezinfekcijas līdzekļu lietošana var kļūt ļoti sāpīga ādas bojājumu dēļ un personāls izvairīsies to veikt, tādējādi sevi apdraudot. Ja jūs ar tiem pašiem cimdiem saņemat no klientiem naudu, uz tās esošie mikrobi nokļūst uz cimda virsmas un vēlāk, pieskaroties ar tiem pašiem cimdiem sejai vai matiem, jūs riskējat inficēt paši sevi, turpinot tajos pašos cimdos strādāt, jūs riskējat nodot šo infekciju nākošajiem klientiem.
  • Cimdus nevar dezinficēt! Dezinfekcijas līdzekļi tiek testēti darbībai uz ādas vai uz cietām virsmām. Cimdi ir poraina virsma. Nav pārbaudīts, vai dezinfekcijas līdzeklis uz šāda materiāla var iznīcināt mikrobus. Nav pārbaudīts, vai dezinfekcijas līdzeklis uzklāšanas brīdī nesabojā cimdu materiālu. Jūs varat to neredzēt, bet varbūt cimdu materiāla poras palielinās tā, ka mikrobi viegli tiek tām cauri un nokļūst uz jūsu rokām.
  • Mikrobi (arī vīrusi) NAV redzami! Cimds vai roka var izskatīties tīri, bet tur var būt ļoti daudz mikrobu.
  • Rokas pirms cimdu uzvilkšanas un pēc cimdu novilkšanas ir obligāti jādezinficē ar vismaz 70% alkoholu un glicerīnu saturošu dezinfekcijas līdzekli, jo cimdi vīrusiem nav absolūta barjera. Līdz ar to cimdi nekādā gadījumā neaizstāj roku dezinfekciju.
  • Pareiza roku higiēna darba laikā. Rokas jādezinficē PIRMS pieskaršanās sev (īpaši sejai) brīdī, kad esat apkalpojuši klientu vai esat pieskārušies jebkurām koplietošanas virsmām. PĒC tam, kad esat apkalpojuši klientu. Ja norēķināties ar klientu ar skaidru naudu, naudu ņemiet un dodiet ar vienu roku, ar otru spiediet taustiņus kases aparātam, lai tie mikrobi, kuri var būt nokļuvuši uz jūsu rokām no saņemtās naudas, netiktu uznesti uz kases aparāta virsmas.
  • Atceraties, ka uz jebkā, ko jūs saņemat no klienta, var būt mikrobi. Roku dezinfekciju jāveic atbilstoši sešu soļu tehnikai EN1500, jo nepilnvērtīgi nodezinficētām rokām (ja neapstrādā pirkstu galus un īkšķi, piemēram,) nav nekādas aizsargājošas nozīmes vīrusu izplatībā, radot vien maldīgu drošības sajūtu. Neejiet uz darbu, ja jums ir kaut mazākās augšējo elpošanas ceļu saslimšanas pazīmes – palieciet mājās un informējiet par to ģimenes ārstu un darba devēju. To neievērojot, jūs pakļaujiet riskam daudzus cilvēkus. 

Informācija par cimdu valkāšanu

Roku dezinficēšana

Kad dezinficēt rokas

Informāciju sagatavoja:

Infekciju kontroles un sterilizācijas asociācija