A A A

Atzīmē starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti 

Drukāt
04.12.2019

3. decembrī atzīmē starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti. Tā ir diena, kad cilvēki visā pasaulē vienojas kopējos pasākumos, lai vēlreiz akcentētu cilvēku ar invaliditāti problēmas un to iespējamos risinājumus, šķēršļus, kas traucē cilvēku iekļaušanos sabiedrībā. Lai pievērtu uzmanību šai sabiedrības daļai, Valmieras invalīdu biedrība “Atspēriens” organizēja pasākumu, piedalīties aicinot arī Valmieras 3. pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” bērnus.

 

Gatavojoties koncertam, mazie trīsgadnieki no grupiņas “Vāverēni” ar skolotājām pārrunāja, cik svarīgi ir iepriecināt vienam otru, kā varam sagādātu īpašu prieku citiem. Bērni ar savu sagatavoto priekšnesumu iepriecināja cilvēkus ar invaliditāti. Dejojot, spēlējot instrumentus un dziedot bērni jutās ļoti svarīgi un uzcītīgi atrādīja skolotāju iepriekš mācīto. Aicinājumam dziedāt visiem kopā ar prieka asarām acīs un patiesi sirsnīgu atsaucību pievienojās arī skatītāji. Kā pateicību koncerta noslēgumā bērni saņēma pašdarinātus, krāsainus papīra ziedus, kuros bija paslēpts kārumiņš.

Atgriežoties pirmsskolas izglītības iestādē, pārrunājot piedzīvoto, bērni bija priecīgi par kopīgo braucienu, saņemtajiem aplausiem, dāvaniņām un iespēju iepriecināt līdzcilvēkus. Aicinām ikvienu parādīt savu labo gribu, lai atvieglotu cilvēku ar invaliditāti iekļaušanos sabiedrībā.

Informāciju sagatavoja:
Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis”
pirmsskolas izglītības skolotāja Linda Mauriņa