A A A

Valmierietis, tēlnieks Andris Vārpa rada Brīvības cīņu monētas dizainu 

Drukāt
17.11.2019

Latvijas Banka izlaidusi sudraba kolekcijas monētu "Brīvības cīņas (1918-1920), kas veltīta Latvijas Neatkarības karam un visiem, kas palīdzēja izcīnīt neatkarību un turēt godā brīvību.

Kolekcijas monētas grafiskā dizaina un plastiskā veidojuma autors ir valmierietis, mākslinieks, tēlnieks Andris Vārpa. Monētas priekšpusē kubisma manierē stilizēti atveidots cīnītāju gājiens un karavīra atvadas no līgavas. Monētas aizmugurē redzams sarkanbaltsarkanais Latvijas karogs, tam abās pusēs – pārrauti ierakumu nožogojumi.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=Wvop7UTgsI4

 

Uz Pirmā pasaules kara rezultātā sabrukušo impēriju drupām proklamētā Latvijas Republika tika izcīnīta, tās tautai vairāk nekā pusotru gadu ar ieročiem rokās aizstāvot jauniegūto brīvību pret ārējiem un iekšējiem ienaidniekiem. Tā bija militāra un politiska cīņa, kas apliecināja latviešu nācijas politisko briedumu, pašaizliedzību un tiesības dzīvot neatkarīgā, demokrātiskā un brīvā Latvijā.

Laiks no Latvijas Republikas proklamēšanas 1918. gada 18. novembrī līdz miera līguma parakstīšanai ar Padomju Krieviju 1920. gada 11. augustā bija viens no nozīmīgākajiem un sarežģītākajiem posmiem Latvijas vēsturē. Tas atspoguļo latviešu tautas cīņu par savas nacionālās valsts pastāvēšanu un neatkarību.

Monēta kalta UAB Lietuvos monetų kalykla (Lietuva).

Monētas cena: 50 eiro.
Maksimālā tirāža: 4000 eks.
Iegādes limits: 2 monētas.

Monētas maksimālā tirāža ir 4000 eks.

Iegāde:

  • Latvijas Bankas kasēs K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā;
  • Latvijas Bankas kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu iegādes vietnē internetā e-monetas.lv.

Papildu informācija iegūstama, zvanot pa tālruni 67022722 vai rakstot uz e-pasta adresi monetas@bank.lv.

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!