A A A

Pašvaldības policijas statistika jūlijā 

Drukāt
14.08.2019

2019.gada jūlijā Valmierā notika vairāki lieli pasākumi. Pašvaldības policija tādēļ papildus ikdienas pienākumiem iesaistījās sabiedriskās kārtības nodrošināšanā Eiropas BMX čempionātā un Valmieras pilsētas svētkos. Vienlaikus Valmieras pilsētas pašvaldības Operatīvās informācijas centrs saņēma 216 reģistrētu izsaukumu un ziņojumu

 

Pašvaldības policijas darbinieki atskurbšanai pašvaldības izveidotajā atskurbtuvē nogādāja 29 alkohola reibumā esošas personas. Taču jūlijā kopā atskurbšanas pakalpojumu saņēma 65 personas. Medicīnas darbinieki tika izsaukti astoņām alkohola reibumā esošām personām, savukārt dzīvesvietā tika nogādāta 21 alkohola reibumā esoša persona.

Policijas darbiniekiem bija jāizbrauc arī uz vienu ģimenes skandālu. Valsts policijai tika nodoti trīs no reģistrētajiem materiāliem. Tika reaģēts uz izsaukumiem par septiņiem klaiņojošiem dzīvniekiem, tostarp arī par lapsu. Par apstāšanās un stāvēšanas Ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu sodīti 44 transportlīdzekļu vadītāji. Tika sastādīti 16 administratīvo pārkāpumu protokoli. Starp tiem seši bija par alkohola lietošanu publiskās vietās, kā arī pieci – par nepilngadīgu personu alkohola lietošanu. Četri protokoli sastādīti par sīko huligānismu, bet viens – par luksofora signāla neievērošanu.

Valmieras pilsētas pašvaldības policijas pārraudzībā esošais Operatīvās informācijas centrs janvārī saņēma 15 avārijas dienesta izsaukumus, kas bija saistīti ar santehnikas problēmām, trīs ar elektrību saistītām problēmām un divus izsaukumus, kas saistīti ar citiem darbiem.

Jūlija beigās policija saņēma ziņojumus par šāvieniem līdzīgiem trokšņiem autoostas apkārtnē un citur Valmierā. Pārbaudot pieejamos materiālus, policija noskaidroja vainīgo personu, sastādot administratīvā pārkāpuma protokolu un piemērojot administratīvo sodu atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 167.pantam par sīko huligānismu.