A A A

Randiņš ar grāmatu un Eiropas dažādības iepazīšana Valmieras pilsētas svētkos  

Drukāt
25.07.2019

Jaunieši no 9 Eiropas valstīm kopā ar Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratoriju pilsētas svētku laikā, 27. jūlijā, rīkos finanšu piesaistes aktivitāti “Aklais randiņš ar grāmatu” un starpkultūru telti “Iepazīsti pasauli!”, aicinot svētku viesus gan neskatīt grāmatu pēc tās vāciņa, gan iepazīt dažādo.

 

Finanšu piesaistes aktivitāte “Aklais randiņš ar grāmatu” Valmierā notiks otro reizi. Grāmatas tiek iesaiņotas necaurredzamā papīrā un uz katras grāmatas uzrakstīts citāts no tās, lai aicinātu cilvēkus izvēlēties grāmatu ne pēc tās vāka dizaina, bet gan satura - citāta. Visas iesaiņotās grāmatas ir labas kvalitātes. Līdz 26.jūlijam ir izvietotas dažādās pilsētas vietās- t/c “Valleta”, kafejnīcā “Jauna Saule”, veikalā “Seko eko”, Valmieras autoostā, muzejā, restorānā “Vecpuisis”- īpaši izdekorētus grāmatu grozus, kuros aicinām pilsētas iedzīvotājus atstāt grāmatas, kas, lai gan labas kvalitātes, mājās krāj putekļus. “Aklā randiņa ar grāmatu” telti meklē 27. jūlijā no 10.00 līdz 16.00 laukumā starp kultūras centru un t/c “Valleta”. Tur varēsi iegādāties gan iesaiņotās grāmatas, gan grāmatu kastītes. Visi ienākumi nonāks VNF Jauniešu ideju laboratorijas projektu konkursam “Jaunieši dod iespēju jauniešiem 2020”.

Otra jauniešu organizētā aktivitāte ir starpkultūru telts “Iepazīsti pasauli!”. Tajā būs iespējams iesaistīties dažādās spēlēs kopā ar VNF īstermiņa brīvprātīgajiem no 9 valstīm. Aktivitātes ļaus iepazīt nedaudz vairāk valodu, mūziku, dabas dažādību un interesantus faktus par vairākām Eiropas valstīm. Tā atradīsies tieši blakus “randiņa” teltij, un visas aktivitātes būs bezmaksas.

Šovasar Valmieras novada fonds savas durvis vēris 12 vasaras brīvprātīgajiem no tādām valstīm kā Latvija, Azerbaidžāna, Gruzija, Rumānija, Bosnija un Hercegovina, Turcija, Krievija, Polija un Spānija. Jauniešu uzdevums ir izstrādāt finanšu piesaistes aktivitāti “Aklais randiņš ar grāmatu”, starpkultūru telti Mazsalacas, Valmieras un Rūjienas pilsētas svētkos, kā arī iesaistīties vietējās labdarības norisēs, piemēram, rīkojot izlaušanās istabu jauniešu mājā “Ceplis”, darbojoties Valmieras pansionātā, bērnudārzos un citās aktivitātēs. Projektu atbalsta Eiropas Solidaritātes korpuss, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Atnāc, iesaisties un iepazīsti dažādu valstu kultūras!

Relīzi sagatavoja:
Samanta Berga, VNF Jauniešu ideju laboratorija
E-pasts: samanta.berga@vnf.lv, tālrunis: 26035182
http://www.vnf.lv