A A A

“Dzīvības koks” aicina uz mentoru apmācību semināru Valmierā 

Drukāt
08.07.2019

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība “Dzīvības koks” organizē brīvprātīgo mentoru kustības “Atbalsta spēks” apmācību semināru, kas notiks  Valmierā, 16. jūlijā plkst. 10.00-16.00, Valmieras Integrētās bibliotēkas 2. stāva lasītavā. Tas būs jau trešais šāda veida  seminārs šogad, pirmie divi notika Rīgā un Liepājā.

 

Brīvprātīgo kustība "Atbalsta spēks" apvieno cilvēkus, kas savā dzīvē ir saskārušies ar onkoloģisku saslimšanu, guvuši zināmu pieredzi un tagad  ir gatavi dalīties zināšanās  un ar sarunu vai arī konkrētu padomu palīdzēt citiem pārvarēt slimības radītās grūtības.  Tomēr, kā norāda onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības “Dzīvības koks” valdes priekšsēdētāja Gunita Berķe,  “lai varētu atbalstīt citus, arī pašiem laiku pa laikam nepieciešams “uzpildīties”, tāpēc seminārā Valmierā runāsim gan par praktiskām lietām, piemēram,  par to, kā saņemt invaliditāti un sociālo palīdzību,  ja rodas nepieciešamība, gan arī par to, kā izpratne un zināšanas var palīdzēt sadzīvot ar diagnozi “vēzis”. Esam ļoti priecīgi, ka seminārā piedalīsies profesore onkoloģe Dace Baltiņa, kā arī ārste psihoterapeite Maija Kārkliņa, kas vadīs nodarbību – kā runāt ar cilvēku krīzes situācijā.” Seminārā vietu skaits ir ierobežots, pieteikuma anketa atrodama www.dzivibaskoks.lv

G. Berķe: “Vēl gribam teikt, ka plānojam  Valmierā izveidot arī Dzīvības koka reģionālo nodaļu, kura regulāri rīkotu tikšanās un  informatīvus pasākumus Vidzemes reģionā. Tāpēc  aicinām uz semināru ikvienu, kurš jūt sevī spēku un vēlēšanos  līdzdarboties šādas nodaļas tapšanā, lai pārrunātu tālākos plānus un aktivitātes!” 

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” dibināta 2004. gadā, un tā ir vadošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. Biedrības mērķis ir aizstāvēt pacientu intereses nacionālā un starptautiskā līmenī, lai arī Latvijas pacientiem būtu iespēja saņemt kvalitatīvāku veselības aprūpi. Viena no biedrības darbības prioritātēm ir psihosociālās rehabilitācijas programmas onkoloģiskajiem pacientiem „Spēka avots” ieviešana un pieejamības nodrošināšana. Kopš 2013. gada „Dzīvības koks” aktivitātes organizē arī Latvijas reģionos –  Liepājā, Jēkabpilī, Bauskā. „Dzīvības koks” ir Eiropas līmeņa organizāciju „Europa Donna”, „European Cancer Patient Coalition”, „European Network of Gynaecological Cancer Advocacy Groups”, “Myeloma Patients Europa” un Eiropas Plaušu vēža pacientu interešu aizstāvības grupas biedrs. Biedrībai „Dzīvības koks” kopš 2005. gada piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

Informāciju sagatavoja:
Iveta Smilga
Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība “Dzīvības koks”
Tel. 67625339