A A A

Jauniešu tikšanās ar politisko partiju pārstāvjiem “BALSOT vai BASTOT? Eiropas Parlamenta vēlēšanas.” 

Drukāt
14.05.2019

Jau 16.maijā noslēdzas Valmieras jauniešu tikšanās ar politisko partiju pārstāvjiem “BALSOT vai BASTOT? Eiropas Parlamenta vēlēšanas.”. Šonedēļ diskusijā piedalīsies partija Zaļo un Zemnieku apvienība, KPV.LV un Nacionālā apvienība. Pasākums sāksies 16.00 Valmieras Jauniešu mājā.

 

 

Šī jau būs trešā diskusija, kurā jaunieši aicina politisko partiju pārstāvjus sēsties pie viena galda, lai veidotu sarunu un runātu par Eiropas Savienības aktuāliem jautājumiem un to, kāpēc balsot, nevis bastot vēlēšanas. Pirmajā pasākuma daļā politiķi iepazīstinās ar sevi un prezentēs savas partijas piedāvājumu Eiropas Parlamentam, bet otrajā daļā jaunieši ar deputātu kandidātiem spēlēs spēli “BALSOT vai BASTOT?”.

Spēle “BALSOT vai BASTOT?” radīta īpaši šim diskusiju ciklam ar mērķi raisīt sarunu starp jauniešiem un politiķiem un informēt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām. Pateicot Frīdriha-Eberta fonda atbalstam, jau drīzumā spēle tiks izplatīta skolās visā Latvijā un   20. maijā notiks atklāšanas pasākums Kaņepes kultūras centrā (Rīgā).

25. maijā Latvijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kad izvēlēsimies 8 Latvijas pārstāvjus. 2014. gadā vien 30% balstiesīgo piedalījās EP vēlēšanās, no kuriem tikai 17% balsstiesīgo jauniešu.

Tieši tāpēc atnāc, iepazīsties un noskaidro, kāpēc balsot, ne bastot!

Diskusijas tiek īstenotas ar Valmietas Jaunatnes centra "VINDA" finansiālu atbalstu Valmieras pilsētas jauniešu iniciatīvu konkursa ietvaros.

Jāpiemin, ka arī 2018.gada rudenī, pirms Saeimas vēlēšanām, aicinājām politisko partiju pārstāvjus tikties ar Valmieras jauniešiem diskusijās “BALSOT vai BASTOT?”, kuru mērķis bija veicināt jauniešu dalību vēlēšanās un labāk iepazīt politisko partiju piedāvājumus.

Informāciju sagatavoja:
Samanta Berga
Valmieras Jauniešu dome
Tālr.:  26035182