A A A

“Čaklās bites bodē” noderīgi darinājumi  

Drukāt
07.03.2019

Dienas aprūpes centrs (DAC) “Stropiņš” pilngadīgām personām ar garīgās attīstības traucējumiem  ikdienā piedāvā vairākas sevis pilnveidojošas nodarbības, piemēram, jaunieši paši veido dažādus darinājumus, izmantojot dažādus vizuālos un krāsu materiālus, lai sagādātu prieku visiem, kuri vēlas iegādāties īpašas un ar mīlestību darinātas mantas sociālajā uzņēmumā “Čaklās bites bode” Garā ielā 10.

 

Jaunieši veikalam “Čaklās bites bode” piedāvā pašu darinātus koka sviesta nažus no dažādu koku sagatavēm. Darbiņš nav viegls, bet jaunieši ar īpašu cītību to paveic.

Vēl no koka tiek gatavoti koka paliktņi, kuri tiek slīpēti gludi jo gludi un tad tiek apgleznoti, dekupēti. Paliktņus var novietot zem  tējas un kafijas krūzēm vai izmantot kā suvenīru vai dāvanu, uzrakstot vēlējumu savam draugam vai mīļotajam cilvēkam.

Savukārt, lai vārītu ziepes, dažādas ziepju formas tiek izdomātas un piemeklētas jau iepriekš. Procesa gaitā ziepēm tiek pievienotas dabīgās krāsvielas, lai veidotos patīkams aromāts un forma. Pašu rokām tiek veidotas arī sveces dažādos trauciņos, kas dekorēti ar mežģīnēm un krāsainiem floristikas elementiem.

Radošajās darbnīcās tiek pērļotas gan brošas, gan eņģelīši, gan arī krelles. Ja kādam jaunietim neveicas ar pirkstu veiklību, talkā tiek aicināta nodarbību vadītāja vai vecāki. Tumšiem vakariem, drošībai tiek darināti arī atstarotāji, kā piespraude pie jakas vai piekariņš pie somas.

Tāpat fonds “Iespēju tilts”  kopā ar dienas centra "Stropiņš" jauniešiem arī aicina plastmasas iepirkuma maisiņus nomainīt pret skaistiem un glītiem auduma iepirkuma maisiņiem. Iepirkuma maisiņam ir divi rokturi, gan īsāks, gan garāks, skatoties pēc katra vēlmēm un nepieciešamības.

Labprāt sadarbojamies arī ar uzņēmējiem. Pēc individuāla dizaina un vajadzības, ir iespējams izgatavot suvenīrus vai dāvanas, kooperatīviem pasākumiem vai reprezentācijas vajadzībām. Šāda sadarbība uzņēmumam būs ieguldījums ar pievienoto vērtību, turklāt tiks stiprināts sociāli atbildīga uzņēmuma tēls. Par sadarbības iespējām lūgums zvanīt pa tālruni 29904159 (Zita Gustavsone).

Valmierā, Garā iela 10 gandrīz četrus gadus ar Valmieras pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu, tiek uzturēta Fonda “Iespēju tilts” struktūrvienība - dienas aprūpes centrs “Stropiņš” pilngadīgām personām ar garīgās attīstības traucējumiem. Dienas centrs ir dienas mājas ar plašu pakalpojumu klāstu – sniedz psihosociālu atbalstu, veicina pozitīvas saskarsmes veidošanos un personu interesi iesaistīties sabiedriskās aktivitātes. Dienas centra mērķis ir sniegt iespēju personām ar garīgās attīstības traucējumiem saturīgi pavadīt brīvo laiku un uzlabot kopējo dzīves kvalitāti, piedāvājot dažādas aktivitātes.

Foto ar "Čaklās bites bodes" produkciju

Informāciju sagatavoja:
Zita Gustavsone
fonds "Iespēju tilts"