A A A

Atklās Jautrītei Putniņai un Gundabam Putniņam veltītu kultūrzīmi 

Drukāt
28.02.2019

Godinot izcilo pianisti Jautrīti Putniņu un mākslinieku Gundabu Putniņu, 8. martā plkst.11.00 Valmierā, Brīvības ielā 2, tiks atklāta kultūrzīme „Roku pieskārieni”. Tā atradīsies pie nama, kur dzīvojusi pianiste Jautrīte Putniņa (1929-2017) un viņas brālis, mākslinieks un sabiedriskās domas aktīvists Gundabs Putniņš (1931-2007). Kultūrzīmes atklāšanai izvēlēts zīmīgs datums – 8. martā Jautrītei Putniņai apritētu 90 gadi.

 

Kultūrzīmi „Roku pieskārieni” veidojis tēlnieks Kārlis Īle. Viņš par radīto mākslas darbu stāsta: „Mūzika ir vienojošais elements šajā kultūrzīmē. Rokas uz klavierēm simbolizē Jautrīti Putniņu. Tas bija mākslinieces galvenais instruments. Fonā redzamais zīmulis, ota un akmens kalts ir norāde uz Gundabu Putniņu.”.

 

Kultūrzīme tapusi ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Valsts reģionālās attīstības aģentūras, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu Latvijas simtgades iniciatīvas “No Brīvības līdz brīvībai. Brīvības ielu stāsts” ietvaros.