A A A

Valsts policija ar senioriem diskutē par drošību uz ceļa  

Drukāt
14.02.2019

Trešdien, 13.februārī, Valmierā informatīvās drošības kampaņas ietvaros “Strauja sirds, bet kājas lēnas” Valsts policija (VP) kopā Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) rīkoja diskusiju ar Valmieras pilsētas pensionāru biedrību “Atvasara”. Tajā tika pārrunāti kampaņas mērķi, gājēju drošības noteikumi, kā arī tika uzklausīti “Atvasara” biedru viedokļi un ieteikumi.

 

Diskusijas laikā CSDD Valmieras klientu apkalpošanas centra vadītājs Valdis Stiģis iepazīstināja klātesošos ar statistiku, kurā būtiski norādīts senioru gājēju īpatsvars ceļu satiksmes negadījumos ar cietušām vai bojā gājušām personām, tādejādi akcentējot kampaņas nozīmīgumu un nepieciešamību. Tāpat tika sniegta informācija par Valmieras pilsētas ceļu un infrastruktūras uzlabojumiem un to uzturēšanu pēdējo gadu laikā. VP Vidzemes reģiona pārvaldes  Kārtības policijas biroja (VRP KPB) Patruļpolicijas nodaļas Patruļdienesta rotas komandieris Jānis Goba akcentēja policijas ikdienu, saskaroties ar nelaimēm, kurās cietuši seniori. Tāpat tika uzsvērts, ka policijas mērķis ne vienmēr ir sodīt cilvēku, bet veikt preventīvo darbu un izglītot sabiedrību par drošības noteikumiem uz ceļa, kas rada apziņu izvērtēt savas spējas un mazināt pārgalvību ceļu satiksmē. Savukārt VP VRP KPB Prevencijas grupas vecākā inspektore Liene Kaužēna vērsa klātesošo uzmanību situācijās, kad ir jāpārliecinās par savu drošību, kā arī to, ka atbildība par ceļu satiksmes dalībnieku drošību jāuzņemas ne tikai gājējiem, bet arī transportlīdzekļu vadītājiem.

Valmieras seniori aktīvi piedalījās diskusijā, kuras laikā sniedza savus pieredzes stāstus no transportlīdzekļu vadītāju un gājēju puses, kā arī novērojumus par braucēju kultūru. Tāpat kampaņas biedriem tika sniegti dažādi ieteikumi, kuri atvieglotu senioru ikdienu, piedaloties ceļu satiksmē, piemēram, konkrētu gājēju luksoforu zaļās gaismas pagarināšana un ietvju uzbūvēšana ceļa posmos, kur tās iztrūkst.

Pēc diskusijas seniori saņēma gaismu atstarojošās vestes, kā arī  grāmatzīmes ar septiņiem padomiem par drošu gājēju rīcību. Kampaņa  “Strauja sirds, bet kājas lēnas” tiek organizēta visā Latvijā, taču VP VRP apkalpojamā teritorijā šī bija pirmā tikšanās ar gājējiem senioriem. Plānots ar kampaņu iepazīstināt arī citas VP VRP teritorijā esošās pensionāru biedrības.

Valsts policijas padziļinātajā pētījumā secināts, ka seniori ir viena no lielākajām gājēju riska grupām satiksmē. Trešā daļa jeb 36% no bojāgājušajiem gājējiem uz ceļa ir vecumā virs 60 gadiem. Turklāt katrs trešais gājējs seniors negadījumā cietis savas vainas dēļ. Iemesli – savu spēju pārvērtēšana un ceļu satiksmes noteikumu neievērošana. Lai pievērstu uzmanību senioru drošībai uz ceļa un atgādinātu, ka par savu drošību jārūpējas katram pašam, janvārī uzsākta informatīva drošības kampaņa “Strauja sirds, bet kājas lēnas”.

Satiksmes drošības kampaņu “Strauja sirds, bet kājas lēnas” organizē Valsts policija sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Jāņa Rozes apgāds biedrību “Rīgas aktīvo senioru alianse” un Autotransporta direkciju. Kampaņa tiek finansēta no LTAB OCTA līdzekļiem. #straujasirds #kājaslēnas

Foto: Ziņu portāls “Valmieras Ziņas”

Informāciju sagatavoja:
Ilze Mote
VP Vidzemes reģiona pārvaldes
Priekšnieka palīdze
Tālr. 64202930, 27034492
E-pasts: ilze.mote@vidzeme.vp.gov.lv