A A A

Pašvaldības policijas statistika janvārī 

Drukāt
11.02.2019

Gada pirmais mēnesis Valmieras pilsētas pašvaldības policijā pagāja, sniedzot atbalstu pilsētas ielu infrastruktūras uzturētājiem. Janvārī uz vairākām ielām pilsētā tika uzstādītas ceļa zīmes, kas aizliedza automašīnu stāvēšanu nakts stundās brauktuvju malās. Arī ietvju tīrīšana daudzviet ir privāto īpašnieku atbildība. Lai nodrošinātu, šo noteikumu ievērošanu, pašvaldības policijas patruļdienests ieguldīja daudz darba, informējot un brīdinot gan māju, gan automašīnu īpašniekus.

 

Vienlaikus Valmieras pilsētas pašvaldības Operatīvās informācijas centrs saņēma 135 reģistrētus izsaukumus un ziņojumus. Policijas darbinieki atskurbšanai Valsts policijas Valmieras iecirknī nogādāja 20 alkohola reibumā esošas personas. Medicīnas iestādē tika nogādātas trīs alkohola reibumā esošas personas, savukārt dzīvesvietā – piecas, bet uz nakts patversmi janvārī ar policijas iesaistīšanos tika nogādātas divas personas. Policijas darbiniekiem bija jāizbrauc uz diviem ģimenes skandāliem, kā arī tika aizturētas divas noziedzīgu nodarījumu izdarījušas personas.

Par Ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu sodīti 82 transporta līdzekļu vadītāji, kā arī tika sastādīti deviņi administratīvo pārkāpumu protokoli.

Valmieras pilsētas pašvaldības policijas pārraudzībā esošais Operatīvās informācijas centrs janvārī saņēma arī 29 avārijas dienesta izsaukumus, kas bija saistīti ar santehnikas problēmām, piecus ar elektrību saistītām problēmām un trīs izsaukumus, kas saistīti ar citiem darbiem.

Sabiedriskā kārtība tika nodrošināta Jaungada sagaidīšanas svinībās pilsētas centrā, kad notika uguņošana ar plašu gājēju pārvietošanos ierobežojošo zonu.  

Arī februārī pašvaldības policija turpina preventīvu izglītojošo un skaidrojošo darbu ar īpašniekiem, kam pašvaldības saistošie noteikumi uzliek par pienākumu rūpēties par to īpašumiem piegulošo ietvju uzturēšanu. Tiek kontrolēta arī apstāšanās un stāvēšanas zīmju ievērošana pilsētas centrā, jo kopš februāra sākuma centra stāvvietās pie tirdzniecības centra “Valleta” un veselības centrs “Bastions” ir stāvēšanas laika ierobežojums līdz trīs stundām.