A A A

Pašvaldības policijas statistika novembrī 

Drukāt
06.12.2018

Valmieras pilsētas pašvaldības policija Lāčplēša dienā 11.novembrī nodrošināja Lāpu gājiena norisi Valmierā, pastiprināti uzraudzīja sabiedrisko kārtību 18.novembrī, nodrošināja patruļdienestu un Operatīvās informācijas centra darbu.

 

Novembrī Valmieras pilsētas pašvaldības Operatīvās informācijas centrs saņēma 189 izsaukumus un ziņojumus. Policijas darbinieki atskurbšanai Valsts policijas Valmieras iecirknī nogādāja 18 alkohola reibumā esošas personas. Vienai alkohola reibumā esošai personai uz notikuma vietu tika izsaukts neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Dzīvesvietā tika nogādātas 13 alkohola reibumā esošas personas, savukārt nakts patversmē – sešas personas. Policijas darbiniekiem bija jāizbrauc uz vienu ģimenes skandālu. Tika aizturētas septiņas meklēšanā esošas personas, kā arī sešas noziedzīgu nodarījumu izdarījušas personas.

Par Ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu Valmieras pilsētas pašvaldības policija novembrī sodījusi 81 transporta līdzekļu vadītāju, kas ir par 50 autovadītājiem vairāk nekā iepriekšējā mēnesī. Šāds administratīvā pārkāpuma protokolu saņēmušo personu skaita pieaugums saistītas ar to, ka oktobrī noslēdzās kampaņa “Ievēro papildzīmi “Stāvēšanas laiks”!”. Novembrī nepareizi novietotu automašīnu īpašnieki vairs netika īpaši brīdināti par nepareizi novietotām automašīnām, bet gan saņēma administratīvā pārkāpuma protokolu. Valmieras pilsētas pašvaldības policija pastiprināti kontrolē automašīnu novietošanu stāvvietās atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumu prasībām, lai novērstu situācijas, ka piekļuvi ikdienā plaši apmeklētām iestādēm vai tirdzniecības vietām apgrūtina ilgstošai stāvēšanai novietotas automašīnas.

Valmieras pilsētas pašvaldības policija novembrī sastādīja arī deviņus administratīvā pārkāpuma protokolus par sabiedriskās kārtības noteikumu neievērošanu. Savukārt Valmieras pilsētas pašvaldības policijas pārraudzībā esošais Operatīvās informācijas centrs novembrī saņēma 30 avārijas dienesta izsaukumus. 19 no tiem bija par problēmām, kas radušās saistībā ar santehniku, deviņi izsaukumi bija saistīti ar problēmām, kas saistītas ar elektrību. Un divi avārijas dienesta izsaukumi bija saistīti ar citiem darbiem.

Ir sākušies gada aukstākie mēneši. Tādēļ Valmieras pilsētas pašvaldības policija iedrošina nebūt vienaldzīgiem un ziņot par līdzcilvēkiem, kuriem ir nepieciešama palīdzība. Zvanot pa bezmaksas tālruni 8484 Operatīvās informācijas centram, aicinām ziņot par situācijām, kur nepieciešama atbildīgo dienestu iesaiste.