A A A

Ministru prezidents ar Valmieras uzņēmējiem diskutē par tautsaimniecībai svarīgiem jautājumiem 

Drukāt
14.09.2018

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 13. septembrī, viesojās reģionālajā vizītē Valmierā. Vizītes ietvaros viņš tikās ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku, kā arī ar Valmieras uzņēmējiem.

 

Tikšanās laikā tika apspriesti jautājumi, kas saistīti ar valstī īstenotajām reformām, īpašu uzmanību pievēršot reformām izglītības sistēmā, nosakot noteiktus kvalitātes kritērijus. Ministru prezidents uzsvēra, ka panāktā vienošanās ar pedagogiem, ka algu palielināšana nozarē strādājošajiem tiek īstenota, vienlaikus nosakot arī kvalitātes prasības, ir signāls šai sistēmai, ka turpmāk tiks strādāts, lai izveidotu Latvijā kvalitatīvu izglītības sistēmu, lai tā būtu vienlīdz augsta, neatkarīgi no tā, kurā pašvaldībā un kurā skolā bērns mācās. Lai pašvaldības saņemtu valsts budžeta finansējumu vispārizglītojošo skolu pedagogu algām, no 2020. gada 1. septembra vidusskolām būs jāizpilda noteikti kvalitātes kritēriji, šādu lēmumu Ministru kabinets pieņēma šā gada 11. septembra sēdē. Atbilstoši nolemtajam valsts budžeta finansējumu pedagogu algām 100% apmērā saņem gan tās izglītības iestādes, kurās vidusskolas posmā tiek nodrošināta augsta izglītības kvalitāte un ir pietiekams skolēnu skaits, gan arī vidusskolas, kurā skolēnu skaits ir neliels, taču izglītības kvalitāte – augsta.

Tāpat tika diskutēts par jautājumiem, kas saistīti ar veselības aprūpes sistēmu, nodokļu politiku valstī, situāciju saistībā ar obligāto iepirkuma komponenti (OIK), kā arī finanšu sistēmas sakārtošanu u.c. Pievēršoties notiekošajiem procesiem veselības aprūpes jomā, tika norādīts, ka šis ir pirmais gads, kad šai jomai atvēlēts rekordliels finansējums, kas ļauj risināt daudz dažādas problēmas šajā sektorā. Uzmanība tika pievērsta arī jautājumiem, kas saistīti ar reģionālo sadarbību, kā arī sabiedriskā transporta sistēmas nodrošināšanu, tādējādi veicinot iedzīvotāju mobilitāti.

Reģionālās vizītes ietvaros M. Kučinskis arī apmeklēja AS "Valmieras stikla šķiedra".

Tikšanās laikā AS "Valmieras stikla škiedra" valdes locekli Ģirtu Vēveri un padomes locekli Andri Oskaru Brutānu tika pārrunāta situācija ekonomikas jomā, īpaši - ražošanas un rūpiecības nozarēs, kā arī viesis devās uzņēmuma ražošanas procesu apskatē.

Vizītes laikā Ministru prezidents uzsvēra AS" Valmieras stikla šķiedra" būtisko pienesumu Valmieras pilsētas un reģiona attīstībai, kā arī valsts ekonomikai kopumā, ņemot vērā to, ka uzņēmums nodrošina ap 1100 darba vietu un ir lielākais eksportspējīgas produkcijas ražotājs un nodokļu maksātājs Vidzemē.

Informāciju sagatavoja:
Andrejs Vaivars,
Ministru prezidenta preses sekretārs
un
Marika Upnere,
AS "Valmieras stikla šķiedra"