A A A

Rudenī iedzīvotājiem paredzētas veselību veicinošas aktivitātes un izglītojoši pasākumi  

Drukāt
30.07.2018

Projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Valmierā” ietvaros 2018. gada rudenī paredzētas vairākas veselību veicinošas aktivitātes un izglītojoši pasākumi dažādu vecuma grupu iedzīvotājiem.

 

Lai uzlabotu darba vidi un saglabātu darbinieku veselību, plānoti sertificētu ergoterapeitu un fizioterapeitu apmeklējumi 10 Valmieras uzņēmumos un iestādēs. Informatīvajās lekcijās un nodarbībās darbiniekiem būs iespēja uzzināt, kā pareizi veidot savu darba vidi, kā rūpēties par savu veselību darba laikā un ārpus tā, apgūstot vingrojumus, kas izpildāmi darba vietā starp intensīvu, bet mazkustīgu darbu.

Tāpat arī vēl šogad plānots uzsākt peldētapmācības nodarbības Valmieras jaunajā peldbaseinā. Nodarbības paredzētas 5 – 6 gadus veciem bērniem un 1.-3. klašu skolēniem. Peldēšana ir efektīvs veids, kā stiprināt mugurkaulu, sirdi un labvēlīgi ietekmēt elpošanas sistēmu. Peldēšana lieliski nodarbina ķermeni jebkurā vecumā. Plānotas arī peldēšanas nodarbības personām, kuras vecākas par 54 gadiem.

Sākoties jaunajam mācību gadam, tiks turpinātas jau iepriekš aizsāktās aktivitātes. Informatīva lekcija “Gatavojies eksāmeniem”, kas paredzēta 9. un 12. klašu skolēniem, palīdzēs viņiem pilnvērtīgi sagatavoties eksāmeniem, informēs, kādas būtu ieteicamās maltītes pirms tiem, un kādi vēl pasākumi jāveic, lai skolēns spētu pilnvērtīgi funkcionēt eksāmena laikā. Savukārt pasākumā “Tu kļūsti pieaudzis” norisināsies sarunas un apmācības 6. un 7. klašu skolēniem par pubertātes jautājumiem, reproduktīvo sistēmu, vīrieša un sievietes anatomiju un fizioloģiju dažādos vecumposmos.

Joprojām turpinās teorētiskās un vingrošanas nodarbības topošajām māmiņām pasākuma “Seksuāli reproduktīvā veselība – Topošo māmiņu skola” ietvaros, Valmieras veselības centrā “Bastions” un Vidzemes slimnīcā. Tāpat, personas, kuras ir sasniegušas 54 gadu vecumu, ir aicinātas pieteikties pasākuma “Mobilitātes akadēmija” vingrošanas nodarbībām senioriem, kuri vecāki par 54 gadiem Valmieras veselības centrā “Bastions”.

Projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Valmierā” kopējās izmaksas ir 257049 EUR, tajā skaitā Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējums 218491,65 EUR.

Projekta mērķis ir uzlabot pieejamību Valmieras pilsētas veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem visiem Latvijas iedzīvotājiem, jo īpaši teritoriālās, nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem.

Projekts tiks īstenots līdz 2020. gada 17. aprīlim.