A A A

Klaudija – 2018.gada pirmā valmieriete  

Drukāt
05.01.2018

5.janvārī Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs sveica pirmo 2018.gadā dzimušo valmierieti – Klaudiju – un viņas vecākus.

 

Meitenīte valmieriešu Sintijas un Raivja Lašu ģimenē pasaulē nāca 3.janvāra naktī plkst.02.14. Klaudija ir veselīga, 56 centimetrus gara un gandrīz četrus ar pusi kilogramus smaga.

Klaudijas mamma ir friziere, bet tētis – uzņēmējs. Mazulītes vecāki pastāstīja, ka Klaudija viņu ģimenē ir pirmais bērniņš.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks pirmajai 2018.gada valmierietei un viņas vecākiem dāvināja unikālu zeltkaļa Mārtiņa Mikāna darinātu sudraba karotīti ar iegravētu Valmieras ģerboni un spēka zīmēm par godu Latvijas simtgadei, kā arī Valmieras sienas kalendāru un plānotājus 2018.gadam. Tāpat Klaudijai dāvāta īpaša rokdarbnieces Tijas Frīdenbergas adīta cepurīte Valmieras karoga krāsās ar ieadītu pilsētas nosaukumu un simtgades zīmi. Šādas cepurītes (meitenēm – dzeltenas, zēniem – zilas) dāvināšana jaundzimušiem valmieriešiem ir tradīcija, to saņem ikviens Valmieras Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēts mazulis.

“Audzinot gada pirmo valmierieti, vecākiem vēlu saticību un pacietību, cieņu vienam pret otru un pāri visam – mīlestību. Ģimenes ir mūsu vērtība, tāpēc Valmierā notiek rūpīgs un sistemātisks darbs, lai nodrošinātu tām visu nepieciešamo. Būvējam īres namus, peldbaseinu, kurā peldētprasmi apgūt varēs arī paši mazākie tā apmeklētāji. Arvien modernāka un pieejamāka kļūst Vidzemes slimnīca. Rūpējamies, lai izglītības piedāvājuma – no pirmsskolas līdz mūžizglītībai, kā arī interešu un profesionālās izglītības – kvalitāte augtu. Katrs jaundzimušais ir laime ne tikai vecākiem, bet arī pilsētai. Ceru, ka 2018.gads pilsētai būs īpaši laimīgs un nesīs kuplu skaitu jauno valmieriešu,” sveicot Lašu ģimeni ar meitiņas piedzimšanu, novēlēja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

“Gads Dzemdību nodaļā sācies ražīgi. Pirmajās četrās dienās piedzimuši 20 bērni, 10 meitenes un 10 zēni. Ar ierakstu “dzimšanas vieta Valmiera” viņi dosies uz savām mājām arī Rīgā, Valkā, Balvos, Smiltenē, Lugažos, Rencēnos, Dobeles novada Auru pagastā, Jaunpiebalgas novada Zosēnu pagastā, Rūjienā, Palsmanē un Blomē. Protams, esam gandarīti, uzzinot, ka arvien biežāk jaunie vecāki izvēlas mūsu slimnīcu par sava bērniņa dzimšanas vietu. Tāpēc turpinām darbu pie visas slimnīcas un šīs nodaļas attīstības, lai radītu jaunajiem vecākiem, jo īpaši mammai un bērnam, viņu pirmajās satikšanās dienās patiešām draudzīgu un drošu vidi,” atzīst Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.

Tāpat kā pērn, arī šogad jaunais gads Vidzemes slimnīcas Dzemdību nodaļā sācies ar meitenēm – 2018. gada 1. janvārī plkst. 02.59 pasaulē ieradās pirmais šajā gadā Vidzemes slimnīcā dzimušais bērniņš – rīdziniece Alise – Madaras un Kristapa ģimenē, bet līdz šīs pašas dienas beigām piedzima vēl viena meitenīte. 

2017.gadā Vidzemes slimnīcā piedzimuši 1103 bērni, 506 meitenes un 597 zēni (2016.gadā – 1136 bērni, 541 meitene un 595 zēni), no tiem 2017.gadā bijuši 11 dvīņu pāri (2016. gadā – 20 dvīņu pāri). 

FOTO