A A A

Tikšanās ar Krišjāni Jansonu-Ratiniku - pirmo latvieti, kurš pieveicis Eiropā grūtākās velosacensības 

Drukāt
29.11.2017

Šī gada 7. decembrī ikviens interesents aicināts uz bezmaksas stāstu un bilžu vakaru "4000 km cilvēcības. Velomena Transcontinental sacensību stāsts" veikalā Gandrs, kurā būs iespēja klausīties Krišjāņa Jansona-Ratinika (Velomena) stāstos, kurš pavisam nesen atgriezies no Eiropā grūtākajām velosacīkstēm Transcontinental Race (TCR No. 5).

 

Šis nebūs stāsts par valstīm un tur redzēto, šis būs stāsts par cilvēku spēju robežu, par cīņu ar sevi, par laiku. Stāsts par garākajām riteņbraukšanas sacensībām Eiropā: 4000 km 12,5 dienās – 13 valstis, karstums un nemitīga cīņa ar sevi. Kas ir Transcontinental Race, kā tām sagatavoties, kā nezaudēt sevī cilvēcību, ik dienas braucot 20 stundas.

Krišjānis sacensības uzsāka 28. jūlijā Beļģijā un 300 stundu laikā pabija 13 valstīs, pieveica 4000 kilometru un 40 000 augstummetru. Pēc sacensībām Velomens atklāj, ka visvairāk pārsteigts ir par savām un pārējo sacensību dalībnieku neierobežotajām spējām pavadīt uz velosipēda tik ilgu laiku neatpūšoties un ar niecīgām miega stundām.

 “Nevaru saprast – esmu vai neesmu mazliet jocīgs. Apkārtējie skatās uz mani kā trako varoni. Brauciena laikā centos saglabāt cilvēcību. Gribēju smaidīt, kaut ko redzēt un ar citiem aprunāties, nezaudēt prātu. Pāris reizes sajutos uz robežas, ka esmu par zemu kritis, ka varu gulēt jebkur un izskatīties jebkā. Tie bija brīži, kad gribēju atkal kļūt cilvēks”, iespaidos dalās Krišjānis Jansons-Ratiniks.

Pasākuma norises vieta un laiks: ceturtdien, 7. decembrī plkst. 19.00, Rīgas ielā 27, veikala Gandrs telpās.

Ieeja stāstu vakarā ir bez maksas, bet ar iepriekšēju pieteikšanos Gandrs mājaslapā – http://bit.ly/VelostāstsValmierā.