A A A

Izdots Valmieras kalendārs 2018.gadam 

Drukāt
11.11.2017

Mūsdienu fotogrāfijas ar tēliem no senās Valmieras – Latvijas simtgadei un Valmieras 735.dzimšanas dienai veltītais kalendārs no 11.novembra pieejams Valmieras Tūrisma informācijas centrā.

 

Sv.Sīmaņa baznīca un Hanzas laukums no putna lidojuma mūsdienās, ainavā iekļaujoties mājām, par kurām šobrīd liecības rodam vien senās fotogrāfijās. Gaujas Stāvo krastu gleznainais skats, ko iemūžinājis mūsu laikabiedrs, ar slidotājiem un ragaviņu "stūrmaņiem” no cita gadsimta. Valterkalniņš, kur mierīgā pastaigā dodas trīs Valmieras puikas, antīks automobīlis, kas ripinās blakus mūslaiku transportlīdzekļiem, zaļumballe Jāņparkā. Veclaicīgs velosipēds, ar kuru šķērsota laika līnija, nokļūstot Dzirnavu ezeriņa promenādē 2017.gadā, Jānis Daliņš, kurš iemēģina takas Sajūtu parkā, un Georgs Apinis, apskatot, kā viņa un vēl septiņu toreizējo vecpuišu dāvana – parks iedzīvotājiem – kļuvusi par mierīgu atpūtas vietu steidzīgās pilsētas sirdī.

Šie ir daži piemēri, kā mūslaiku ainavās "iedzīvojušies” senās Valmieras tēli. Tos, pētot fotogrāfijas un lasot vēstures rakstus, radījusi Valmieras Mākslas vidusskolas skolniece Marija Roze. "Tas bija kā ceļojums laikā. Iepazinu dažādas Valmieras vietas, guvu vēsturisku ieskatu, tā pa īstam ieraudzīju Valmieras nozīmīgos cilvēkus. Valmierā esmu nokļuvusi, jo te mācos, tāpēc uzzināju daudz jauna. Zīmējot šķita, ka ievies dzīvību un jaunu elpu vēsturiskiem tēliem, bet tagad – kā "izkāpjot” no aizraujoša piedzīvojuma,” stāsta Marija Roze.

Valmieras mirkļus fotogrāfijās iemūžināja: Raivo Sarelainens, Edgars Vaivads, Aivis Stračinskis, Vilnis Slūka, Sandra Rence, Klāvs Vasiļevskis, Pēteris Sproģis, Liene Zālīte un Roberts Āboltiņš. Vāka dizaina ilustrācijas autore ir māksliniece Monta Apsāne.

Kalendārā lasāmi interesanti Valmieras vēstures fakti, publicētas nozīmīgākās nākamā gada norises Latvijā un Valmierā.

Jāpiemin, ka drīzumā būs pieejams arī Valmieras plānotājs 2018.gadam. Tajā atspoguļota patiesība, ka valmierieši vienmēr pratuši dzīvot ar smeķi. Kopā ar zīmētajiem senās Valmieras skatiem savu vietu plānotājā "ieņēmušas” 12 Valmierā zināmu cilvēku sagatavotas receptes. Gardas maltītes noslēpumos dalās arī Valmieras un tuvākās apkārtnes restorāni.

Jāpiemin, ka pirmo eksemplāru dāvanā saņēma kultūras ministre Dace Melbārde, atklājot izstādi Valmieras muzejā "Mana tautastērpa stāsts".

Valmieras sienas kalendāru 2018.gadam iespējams apskatīt un iegādāties Valmieras Tūrisma informācijas centrā Rīgas ielā 10. Kalendāra cena – 2.00 EUR.