A A A

Rutas Birgeres un Malvīnes Mennikas satikšanās 

Drukāt
05.11.2017

Valmieras drāmas teātra aktrise Ruta Birgere un māksliniece Malvīne Mennika ir pirmās kāda īpaša stāsta varones. Tajā, sagaidot Latvijas simtgadi, būs 12 neparastas sadarbības dažādu paaudžu cilvēkiem, kuri citkārt, iespējams, nesatiktos. Arī jomas, kurās stāsta varoņi darbojas, ir dažādas, bet, kā izrādās, kopīgā ir ļoti daudz.

 

Par fotosesijai piemērotāko vietu tiek atzīta skatuve. Rutas kundze kļūst par modeli, demonstrējot Malvīnes veidotu rotu, savukārt Malvīne – par aktrisi, mēģinot “nesamulst” spilgtajās gaismās.

“Jūtu, ka blakus nav svešums. Skaista meitene skaisti saposusies, spilgti auskariņi, tas man patīk. Kaut kā ļoti sajūtu mākslinieci, šķiet, esam līdzīgas. Šādas rotas man ir pa prātam – gaumīgas un krāšņas. Jaunībā tikai spilgtās kleitās staigāju,” pēc kopīgā piedzīvojuma stāsta R.Birgere. Arī Malvīne piekrīt, ka, ja viņa veidotu rotu Rutas kundzei, tā noteikti būtu krāšņa un krāsaina.

Abu dāmu darbā svarīga loma ir tēliem. Rutas kundze stāsta, ka katrai lomai ir “jāatrod būtība, jāizveido tēls un jāsaprot, ko tas domā, kā runā. Ja to atrod, var spēlēt brīvi un “viņa valodā” runāt par dažādām tēmām, ne tikai atrādīt scenārijā rakstīto”. Tēla atrašana ir process arī rotu radīšanā. “Katrai kolekcijai ir kāda tēma. Otrs – tehniskā puse, izprotot, kā veidot kompozīciju, kādas krāsas izvēlēties. Rotas ir simboliskas. Piemēram, vasarā noskrēju savu pirmo maratonu, radās tēma kolekcijai – “būt labākai par vakardienas sevi”. Katra rota šajā kolekcijā ir apstiprinājums, ka esmu stipra, pati veidoju savu realitāti un dzīvi, esmu izturīga. Palīdz arī iegūtā sociālo zinātņu izglītība – katra kolekcija ir mazs pētījums. Piemēram, domājot par rotas izskatu, kas simbolizēs izturību, meklēju dzīvnieku un kukaiņu valstības izturīgākos pārstāvjus. Tā tiku pie skudras tēla. Ir, protams, rotas, kas top spontāni, bet lielākoties “apakšā” ir pētījums, tas man ir svarīgi.”

Dāmām līdzīga ir arī vēlme rosīties. Malvīnei diena sākas pirms plkst.7.00 ar vingrošanu, tad ir darbs, kas turpinās arī pēc vakariņām, skriešanas treniņi. Savukārt Rutas kundze labprāt pieņem kolēģu uzaicinājumus apmeklēt dažādus pasākumus. “Ļoti labs kontakts man ir ar Imantu Stradu un Krišjāni Salmiņu, bet vispār visi Valmieras teātra aktieri ir vienkārši brīnišķīgi,” pēc aktiera Imanta Strada intervijas laikā saņemtā uzaicinājuma apmeklēt kinoteātri priecīgi nosaka Rutas kundze. “No rītiem es izkustinu rokas un plecus. Visu mūžu esmu vingrojusi. Tad gatavoju brokastis. Dzeru kafiju, bet tējas pavisam negaršo. Bez rupjmaizes šķēlītes esmu iecienījusi prjaņikus ar ķiršu pildījumu. Baltkrievu balzams savukārt ir ļoti labs asinsritei,” atzīst R.Birgere, piebilstot, ka ļoti patīk mazgāt traukus, bet putekļu slaucīšana gan esot nogurdinoša nodarbe – tie atkal ātri uzrodas.

Malvīne stāsta, ka aizņemtības dēļ teātri nesanāk bieži apmeklēt. Bet viņai ir draudzene, kura ar to ļoti aizraujoties un nopērk biļetes uz izrādēm, kas Malvīnei noteikti jāapmeklē.

Dažādu paaudžu un dažādās jomās strādājošu valmieriešu satikšanās, sagaidot Latvijas simtgadi, ir aicinājums paskatīties, cik atšķirīgi esam, vienlaikus ieraugot līdzības. Stāsta varoņi akcijā iesaistās brīvprātīgi un iepazīst cits cita ikdienu. Viņi ne tikai “apmainās” stāstiem, bet arī uzzina, kādu papildinājumu viņa stāstam “rakstītu” otrs varonis.

FOTOGALERIJA