A A A

Latvijas simtgades filma “Ievainotais jātnieks” Valmierā 

Drukāt
23.10.2017

No 28. oktobra Kino “Gaisma” / 3D Cinema piedāvās noskatīties otro Latvijas simtgades filmu - “Ievainotais jātnieks”. Jaunā spēlfilma balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentācijas materiāliem. Kārļa Zāles personību filmā atveido Valmieras teātra aktieris Imants Strads.

 

Pirmizrādes dienā - sestdien, 28. oktobrī, plkst. 18.00 - ikvienam interesentam pirms seansa būs iespēja tikties ar filmas radošo komandu.

Divos monumentālos latviešu tautas nacionālās apziņas simbolos tēlnieks Kārlis Zāle iemūžinājis savu Latvijas valsts vīziju un nemirstību. Valsts simtgadi svinēsim kopā ar Brāļu kapu un Brīvības pieminekļa autora 130 dzimšanas dienu!
Pilnmetrāžas dokumentālā filma “Ievainotais jātnieks” sniedz ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot ar izcilām kultūras un mākslas personībām un tā laika ideāliem. Īpaša uzmanība scenārijā veltīta tēlnieka Kārļa Zāles personībai, kā arī tēlnieku Kārļa Zāles un Teodora Zaļkalna sarakstei un Brīvības pieminekļa metu konkursa norisei, kas izraisa nesaskaņas mākslinieku vidū un vieno latviešus ziedot naudu pieminekļa celtniecībai.

Filmas scenārija autore, režisore un producente ir Ilona Brūvere. Konsultante – mākslas zinātniece Ingrīda Burāne. Komponists – Ēriks Ešenvalds.

„Ievainotais jātnieks” ir filmu studijas „Kinolats” un Brūveres jaunākā filma, uzņemta Rīgā un Florencē, piemērojot filmēšanas vietas tēlnieka Kārļa Zāles darbnīcu atmosfērai. Dokumentālais filmas materiāls piedāvā unikālus Brīvības pieminekļa kadrus.

Vairāk informācijas www.3dcinema.lv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
Eva Eglīte
Kino "Gaisma" / 3D Cinema
Mārketinga vadītāja
26422411