A A A

Aicina pieteikties Latvijas Simtgadnieku salidojumam 

Drukāt
07.06.2017

Latvijas valsts vienaudži izrāda lielu interesi par iespēju tikties pirmajā Latvijas Simtgadnieku salidojumā, kas notiks 15.jūlijā Rundāles pils Baltajā zālē.

 

Šobrīd dalību salidojumā apstiprinājuši 35 mūsu valsts simtgadnieki no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām. Viņi ir joprojām izturīgi un enerģiski.

Salidojums ir aicinājums simtgadniekiem iziet sabiedrībā kopā ar savas dzimtas pārstāvjiem, pašvaldību vadītājiem, satikties ar vienaudžiem, cilvēkiem, kuri veidojuši mūsu kopīgās vēsturiskās atmiņas pamatu. Bet pāri visam - sirdi pildīs lepnums par mūsu cilvēkiem.

Vieniem tā būs tikšanās ar savu jaunību, iespēja atcerēties, salīdzināt. Citiem - pierādīt, ka vecums nav šķērslis, apgūstot datora prasmes. Vēl citi stāstīs par savu hobiju un to arī demonstrēs - pašausti audekli, tautas tērpu izšūšana, vīna darīšana, dzejas deklamācija, aktrises stāsti iz teātra dzīves, dažādu, sen piemirstu gardumu receptes. Kādam ierašanās Rundāles pilī uz salidojumu būs ilgi lolota sapņa piepildījums - pabūt tur šajos laikos, jo iepriekš tur būts 1949.gadā.

Uzdāvināt svētkus valsts vienaudžiem ir cieņpilns pienākums, un salidojuma organizatori augstu vērtē atbalstu, ko sniedz Latvijas pašvaldības, Rundāles pils kolektīvs un personiski Imants Lancmanis. Notiks ekskursijas, simtgadniekiem būs iespēja iepazīties ar pils muzeju un parku, rožu dārzu. Savukārt Baltajā zālē būs satikšanās ar Latvijā pazīstamiem māksliniekiem.

Latvijas pašvaldību kultūras darbinieki palīdz veidot muzikālo aleju, pa kuru Latvijas simtgadnieki un viesi dosies uz Balto zāli. Mūzikas alejā saklausīsim katras Latvijas desmitgades populārākās melodijas, dziesmas, dejas.

Salidojuma dalībnieku vidū būs arī dokumentālās filmas "Piedzimt kopā ar Latviju" varoņi - valsts simtgadnieki, un notiks šīs filmas videoprezentācija.

Kuplais saimnieču pulciņš, svētku galda klājējas, jau apzinājušas arī Latvijas valsts pirmsākumu ēdienu receptes. Par izejvielām gādās vietējie pārtikas ražotāji.

Latvijas pirmais Simtgadnieku salidojums ir pilsoniskā iniciatīva, kas veltīta Latvijas lielajai jubilejai.

Plašāka informācija pie iniciatīvas autora Lūkasa Maira Marcinkeviča, zvanot pa tālruni 20209935 vai 29574170.

Informāciju sagatavoja:

Velta Puriņa,

Rīga TV24