A A A

Valmieras uzņēmums SIA “Valmiera-Andren” ar bankas “Citadele” finansējumu palielinās ražošanas jaudas  

Drukāt
23.02.2016

Ķīmiskās rūpniecības uzņēmums SIA “Valmiera-Andren”, kas nodarbojas ar konstrukciju ražošanu augsti agresīvām ķimikālijām, ar bankas “Citadele” finansējuma palīdzību nostiprinājis savu pozīciju nozarē, un turpmāk spēs īstenot projektus, kuru vērtība lēšama ap 1 miljonu eiro.

 

SIA "Valmiera-Andren" darbojas ķīmiskās rūpniecības jomā, ražojot produkciju, kas lielā mērā saistīta ar vides aizsardzību, – uzņēmums ražo rezervuārus, cauruļvadus un citas konstrukcijas augsti agresīvām ķimikālijām. Pagājušajā gadā līdz ar nepieciešamību palielināt apgrozāmo līdzekļu apjomu, uzņēmums sāka sadarbību ar banku “Citadele”. Pieejamais finansējums turpmāk ļaus īstenot vēl lielākus projektus, kuru apjoms tagad varēs sasniegt pat 1 milj. eiro.

“Bankas atsaucība ļāvusi mums veiksmīgi turpināt darbību, turklāt ar finansiālo atbalstu apgrozāmajos līdzekļos uzņēmums spēs īstenot ievērojami apjomīgājus projektus, piegādājot videi drošas konstrukcijas eksporta tirgos. Tas ne tikai ļaus palielināt peļņu, bet arī pozitīvi atsauksies uz reģiona un valsts attīstību, turklāt šobrīd eksportējam vismaz 70-80% produkcijas, un mums vēl ir gana lielas iespējas augt,” atzīst uzņēmuma pilnvarotā persona Ronalds Rusmanis.

Uzņēmuma pārstāvis atklāj, ka eksporta apjomi sastāda aptuveni 80% no saražotās produkcijas apjoma, un lielākoties produkcija tiek eksportēta uz Zviedriju, kur atrodas arī SIA “Valmiera-Andren” mātesuzņēmums.

Bankas Citadele Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītāja Ieva Vērzemniece uzsver, ka sadarbība vērtējama ļoti pozitīvi, kā arī pats klients ir perspektīvs, lai arī darbojas ļoti specifiskā nozarē. “Izskatīt uzņēmuma kandidatūru par labu kredīta piešķiršanai pamudinājis fakts, ka uzņēmumam savā nozarē ir uzkrāta pieredze un līdzšinējā darbība ir veiksmīga. Uzņēmuma attīstības plāni ir pamatoti ambiciozi, un iespēja ar bankas kredītu īstenot lielus projektus ir būtiska uzņēmuma attīstībai,” atzīmē I.Vērzemniece.

SIA "Valmiera-Andren" tika radīts 1993.gadā uz AS “Valmieras stikla šķiedra” stiklaplastu ceha bāzes. Lai veicinātu uzņēmuma izaugsmi, laika posmā no 1996. līdz 2006.gadam tā līdzīpašnieki un finanšu investori bija Ziemeļvalstu Vides Aizsardzības fonds NEFCO. Produkcija lielā mērā ir saistīta ar vides aizsardzību. Tiek ražoti rezervuārui, cauruļvadi un citas konstrukcijas augsti agresīvām ķimikālijām, piemēram, sālsskābei, sērskābes šķīdumiem, dzelzs hlorīdam, fosforskābei, sāls šķīdumiem, sārmiem utt. Kopš 1998.gada uzņēmums ražo dūmgāzu attīrīšanas sistēmas (skruberus), kuri domāti atmosfēras aizsardzībai un siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisijas mazināšanai.

 

Papildu informācija:
Baiba Ābelniece,
Ārējās komunikācijas vadītāja
banka Citadele
Tālr. 67010326, 26624221
E-pasts: baiba.abelniece@citadele.lv
www.citadele.lv