A A A

Līdz marta beigām uzņēmumi var pieteikties elastīga bērnu uzraudzības pakalpojuma ieviešanai  

Drukāt
23.02.2016

Labklājības ministrija (LM) aicina uzņēmumus ar nestandarta darba laiku līdz 2016.gada marta beigām pieteikties elastīga bērnu uzraudzības pakalpojuma ieviešanai.

 

Ja uzņēmumu interesē dalība Eiropas Savienības EaSI projektā Elastīga bērnu uzraudzības pakalpojuma nodrošināšana darbiniekiem, kas strādā nestandarta darba laiku, aicinām sūtīt e-pastu projekta vadītājam Maksims.Ivanovs@lm.gov.lv vai zvanīt viņam pa tālruni 67782961. Projektā var piedalīties visa veida organizācijas ar nestandarta darba laiku.

Vienlaikus LM atlasījusi tos uzņēmumus ar nestandarta darba laiku, kuri ieviesīs elastīgu bērnu uzraudzības pakalpojumu. To LM paveica sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldību, Rīgas pilsētas pašvaldību, Valmieras pilsētas pašvaldību un Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu.

Šobrīd sadarbības partneru teritorijās ir izvēlēti šādi uzņēmumi un organizācijas, kas saņems elastīgo bērnu uzraudzības pakalpojumu:

Rīgas pilsētas teritorijā:

  • valsts akciju sabiedrība Starptautiskā lidosta „Rīga”;
  • mazumtirdzniecības veikalu tīkls “Rimi Latvia”;
  • mazumtirdzniecības veikalu tīkls “Maxima”;
  • Rīgas pašvaldības SIA „Rīgas satiksme”;
  • Rīgas pašvaldības SIA „RĪGAS DZEMDĪBU NAMS”.

Jelgavas pilsētas teritorijā:

  • mazumtirdzniecības veikalu tīkls “Rimi Latvia”;
  • mazumtirdzniecības veikalu tīkls “Maxima”.

Valmieras pilsētas teritorijā:

  • AS “Valmieras stikla šķiedra”;
  • mazumtirdzniecības veikalu tīkls “Maxima”;
  • SIA “Vidzemes slimnīca”.

LM uzsver, ka šobrīd vēl citas organizācijas vērtē iespējas piedalīties projektā un apzina iespējamo dalībnieku skaitu.

Papildu uzņēmumiem, kas saņems elastīgu bērnu uzraudzības pakalpojumu, projekta ietvaros notiks arī pētījums par uzņēmumu darbinieku apmierinātību ar darba apstākļiem, darba un ģimenes dzīves saskaņošanu. Pētījuma rezultātā eksperti piedāvās modeli darbinieku bērnu aprūpes organizācijai. Tāpat pētnieki arī vērtēs, kādu iespaidu subsidētais bērnu aprūpes pakalpojums atstāj uz produktivitāti uzņēmumā, kadru mainību, darbnespēju u.c. parametriem.  

Pētījumā piedalīsies šādas organizācijas:

VSIA Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca
Drošības kompānija GRIFS AG
Jelgavas pilsētas pašvaldības policija.

Visu organizāciju darbiniekiem, kas pieteikušies dalībai projektā, nodrošinās subsidēto bērnu uzraudzības pakalpojumu ārpus standarta darbalaika (no 18.00 līdz 8.00 darba dienās, kā arī brīvdienās). Pakalpojumu īstenos reģistrētie bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēji vai pirmsskolas izglītības iestādes, kas uzvarēs projekta ietvaros organizētā iepirkumā. Pakalpojumu paredzēts sniegt bērna mājās vai citā piemērotā vietā ārpus bērna dzīvesvietas.

Ir paredzēts, ka subsidētā bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēji sāks darboties no 2016.gada aprīļa. Subsidēto bērnu aprūpes pakalpojumu nodrošinās 10 mēnešus ar mērķi pakāpeniski pāriet uz privāto - darba devēja un darba ņēmēja - finansējumu, kā arī, iespējams, valsts un pašvaldības līdzfinansējumu. Pirms pakalpojuma sniegšanas starp saņēmēju, viņa darba devēju, pakalpojuma sniedzēju un pašvaldību būs jānoslēdz līgums.

Projekts ir līdzfinansēts ES Nodarbinātības un sociālās inovācijas programmas (EaSI PROGRESS) 2014.-2020.gadam ietvaros. Tā mērķis ir attīstīt elastīga laika bērnu aprūpi vecākiem, kas strādā nestandarta darba laiku, izveidojot ilgtermiņa modeli šo pakalpojumu subsidēšanai un veicinot vecāku nodarbinātību un darba un ģimenes dzīves saskaņošanu.

Detalizēta informācija par projektu un kontaktinformācija ir pieejama LM tīmekļvietnē  http://www.lm.gov.lv/text/3152.

Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče,
Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja,