A A A

Kampaņā „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” aicina sievietes domāt par savu veselību laikus 

Drukāt
07.05.2015

Lai veicinātu sieviešu informētību par savlaicīgu krūts veselības pārbaužu nepieciešamību, jau tradicionāli – piekto gadu – Latvijas Basketbola savienība un krūts vēža pacienšu atbalsta biedrība VITA organizē krūts veselības informatīvo kampaņu „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!”. Šogad kampaņas reģionālā Vēstnese Vidzemē ir ģimenes ārste un Valmieras pilsētas pašvaldības speciāliste veselības veicināšanas jautājumos Guna Poikāne.

 

Ik gadu pavasarī aicinām sievietes nebaidīties un veikt krūts pārbaudi, jo tieši savlaicīga krūts vēža atklāšana var būt izšķiroša visai tālākai dzīvei. Ja slimība tiek konstatēta agrīnā stadijā, tad savlaicīgas un kvalitatīvas ārstēšanas rezultātā ir iespējams izārstēties no krūts vēža.

Kampaņa „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” tiek organizēta ar mērķi uzrunāt sievietes vecumā no 50 līdz 69 gadiem.  Ik gadu vairāk nekā 100 000 sieviešu šajā vecumā saņem valsts nosūtītu uzaicinājuma vēstuli veikt krūšu izmeklējumu ar mamogrāfijas metodi bez maksas. Realitātē ne vairāk kā 40% sieviešu veic šo pārbaudi. Tas joprojām ir maz, ņemot vērā, ka paaugstināts krūts vēža saslimšanas risks ir tieši sievietēm vecumā no 50 – 69 gadiem. 

Aicinām ikvienu līdzcilvēku – meitas, draudzenes, māsas, arī dēlus un vīrus atbalstīt, iedrošināt, pavaicāt, aizvest uz mamogrāfiju sev svarīgo cilvēku. Pavaicā, vai tava mamma saņēma vēstuli, pavaicā, vai viņa ir veikusi mamogrāfiju. Pasaki, ka tev viņa ir svarīga un tev rūp viņas veselība!

Kampaņas „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu” 2015.gada aktivitātes:

  • Kampaņa tika atklāta 10.aprīlī
  • Pateicoties Latvijas Televīzijas atbalstam, uzsākta kampaņas reklāmas klipa pārraide LTV1 un LTV7 kanālos. Paldies Ievai Krastiņai, Latvijas sieviešu basketbola izlases spēlētājai, un viņas mammai Sandrai, par atbalstu, par gatavību filmēties un aicināt Latvijas sievietes veikt mamogrāfiju. Reklāmas klipu skatiet šeit.
  • Kinoteātros Citadele, Cinamon, Multikino, Balle (Liepāja), Silver Screen Rēzekne; Silver Screen Daugavpils; Kino Rio (Ventspils), Vidzemes koncertzāle „Cēsis” no 10.04.-16.04. un no 15.05.- 21.05. tiks rādīts kampaņas reklāmas klips pirms filmām, kuru auditorija ir sievietes.
  • 23.maijā - kampaņas kulminācija. Aicinām ikvienu uz jau piekto rozā gājienu „Ejam kopā, lai dzīvotu”. Gājiens notiks no Brīvības pieminekļa līdz „Arēna Rīga”, kur kopīgi vērosim labdarības basketbola spēli starp Latvijas un Ķīnas sieviešu basketbola izlasēm. Gājiena dalībniekiem ieeja spēlē bez maksas!

Neļausim bailēm sevi uzvarēt! Dzīvosim ar pārliecību par savu veselību!