A A A

Aprit astoņi gadi kopš Valmieras pašvaldības policijas pirmā reida 

Drukāt
15.04.2021

15.aprīlī aprit astoņi gadi, kopš darbu sāka Valmieras pašvaldības policijas pirmā patruļa. Pašvaldības policijas patruļdienestā ikdienā joprojām patrulē viens no diviem pirmās patruļas policistiem – inspektors Raimonds Ribelis, kurš atzīst, ka Valmieras iedzīvotāji pieņem un labprāt sadarbojas ar pašvaldības policistiem. Ir pieaugusi uzticība un pašvaldības policijas darba atpazīstamība.

 

2013.gadā Valmieras pilsētas pašvaldības policijas izveides modelis bija unikāla un pilnīgi jauna pieredze. Pašvaldības policijas veidošana, piesaistot Valsts policijas darbiniekus, bija pilotprojekts Latvijā. Sākotnēji policijas patruļdienests Valmieras ielās izgāja galvenokārt kājām, un pašvaldības policijas patruļa bija pieejama plkst.15.00–24.00. Pārējā laikā sabiedriskās kārtības uzraudzību pilnībā pārņēma Valsts policijas policisti. Sākotnēji pašvaldības policija arī fiziski atradās Valsts policijas telpās, Garajā ielā 4, Valmierā.

Kopš tā laika Valmieras pilsētas pašvaldības policijas patruļdienesta darbība ir krietni attīstījusies. Valmieras pilsētas pašvaldības policija atrodas atsevišķās, plašākās telpās Purva ielā 12A. Tā vada arī Operatīvās informācijas centra darbu, pieņemot uz tālruni 8484 ienākošos zvanus. Ikdienā darbu veic viena patruļas ekipāžai ar diviem pašvaldības policijas inspektoriem. Patruļdienesta darbu šogad plānots uzlabot, nodrošinot tā pilnas diennakts darbu, līdzšinējā, jau garākā par sākotnējo, darba laika plkst.10.00–4.00 vietā.

Nemainīgi cieša tomēr ir palikusi pašvaldības policijas patruļdienesta sadarbība ar Valsts policiju, kad vajadzības gadījumā, reaģējot uz izsaukumiem, pašvaldības un valsts policijas patruļdienesti viens otru aizstāj. Vienlaikus ikdienā darbojas ierobežots skaits pašvaldības un valsts policijas patruļdienesta darbinieku. Tādēļ Valmieras iedzīvotāji ir aicināti uz sapratni, ja reizēm uz izsaukumu nākas pagaidīt – policijas patruļa vienmēr izvērtē ienākošo informāciju, iespējami ātri reaģē, taču reizēm nākas izšķirties par secību kā pirmo atrisināt situāciju ar lielāko dzīvības, veselības un vides apdraudējumu.