A A A

Notiek pavasara saimnieciskie darbi  

Drukāt
13.04.2021

Saglabājoties pavasarīgiem laikapstākļiem, Valmierā norit daudzveidīgi pilsētas pavasara sakopšanas darbi.

 

Nokūstot sniegam un iestājoties sausiem laikapstākļiem, kā pirmā tika uzsākta asfaltēto ielu slaucīšana un grantēto ielu greiderēšana. Ir nogreiderētas visas grantētās ielas kopā 33,568 km garumā. Taču dažviet būs nepieciešama atkārtota greiderēšana. Joprojām turpinās asfaltēto ielu slaucīšana kopā 68,092 km garumā, noslaukot un, kur tas ir iespējams, savācot ziemas sezonā izmantoto pretslīdes kaisāmo materiālu – granti. 

Papildu tam tiek uzsākta ziedu stādīšana pilsētas puķu dobēs. Kā pirmās tiks stādītas 3300 atraitnītes. Līdz 15.aprīlim, kamēr nav putnu ligzdošanas periods, atbilstoši pašvaldības un zemes gabalu īpašnieku pasūtījumam SIA “Valmieras namsaimnieks” turpina arī bīstamo koku un to zaru izzāģēšanu. Ir uzsākta arī dzīvžogu sakopšana, apzāģējot pāraugušos dzīvžogu zarus. Tie tiek sasmalcināti un savākti kopā ar zariem, kas pieteikti pašvaldības finansētajā zaru šķeldošanas akcijā. Akcija nodrošina īpašuma kopšanas rezultātā radušos zaru sašķeldošanu. Valmieras iedzīvotājiem īpašumus, kas atrodas Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā, zaru šķeldošanas akcijai iespējams pieteikt līdz 10.maijam. Tas izdarāms, zvanot pa tālruni 64224117, rakstot uz e-pastu: info@v-nami.lv. Pieteiktajās adresēs SIA “Valmieras namsaimnieks” veiks zaru šķeldošanu, līdz būs izpildīti visi pakalpojuma pieteikumi.

Atjaunojot pilsētas publisko infrastruktūru, SIA “Valmieras namsaimnieks” veic nepieciešamo jaunu soliņu izgatavošanu. Valmieras vecajam ūdens tornim tiek izgatavoti jauni koka logi.

Aprīļa beigās, kad laikapstākļi būs stabili silti un darbu atsāks asfalta ražošanas rūpnīca, tiks uzsākts arī pilsētas asfaltēto ielu bedrīšu remonts, kur tas ir nepieciešams.

 

Ielu slaucīšana ar speciālo tehniku Bucher 5000 (Foto: SIA "Valmieras namsaimnieks")

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Topošie jaunie koka logi vecajam Valmieras ūdens tornim (Foto: SIA "Valmieras namsaimnieks")