A A A

Pansionātā "Valmiera" notikusi pirmā klientu un darbinieku vakcinācija pret Covid-19 

Drukāt
22.02.2021

19.februārī Valmieras pilsētas pašvaldības pansionātā “Valmiera”, kas darbojas divās adresēs Rīgas ielā 55 un Kauguru ielā 3, notika pirmā klientu un darbinieku vakcinācija pret Covid-19.  “AstraZeneca” vakcīnu pret Covid-19 saņēma 38 klienti un 18 darbinieki.

 

Izbraukuma vakcināciju veica SIA “Valmieras Veselības centrs” vakcinācijas kabineta medicīnas darbinieki. Vakcinēti netika klienti un darbinieki, kuriem pēc saslimšanas ar Covid-19 vēl nav pagājušas 90 dienas, kuru laikā saglabājas dabiskā imunitāte, kā arī tie, kuriem vakcinācija nav ieteicama veselības problēmu dēļ vai kuri lēmumu vakcinēties vēl nav pieņēmuši.

Sociālās aprūpes centri, pastāvot augstam saslimšanas komplikāciju riskam, ir viena no prioritārajām vakcinācijas grupām. Vakcinācija ir vienkāršākais, drošākais un efektīvākais veids, kā pasargāt cilvēkus. Vakcīna veicina ķermeņa dabisko aizsargspēju, lai radītu antivielas pret Covid-19. Vakcīna neizraisa saslimšanu un nerada komplikācijas. Vakcinācijas mērķis ir novērst saslimšanu un  pasargāt no slimības iespējamajām sekām, tajā skaitā invaliditātes un nāves, smagu slimības gaitu padarīt vidēju vai vieglu, nepieļaut slimības izplatīšanos sabiedrībā, tādējādi samazinot sabiedrības veselības apdraudējumu, pasargāt tos cilvēkus, kuri objektīvu iemeslu dēļ nevar vakcinēties.

Valmieras pilsētas pašvaldības pansionāta “Valmiera” direktore Teiksma Taube informē par vakcinācijas procesu: “Saraksti par klientiem, kuri  vēlas vakcinēties, mums bija apkopoti jau kopš pagājušā gada decembra. Tos aktualizējām vēl pirms vakcinācijas, ņemot vērā katra vēlmi tikt vakcinētam un katra veselības stāvokli. Par vakcināciju informējām arī katra klienta tuviniekus un nepieciešamības gadījumā saņēmām piekrišanu. Vakcinācijas procesu vērtēju kā operatīvu un profesionālu. Pirms vakcinācijas Valmieras Veselības centra vakcinācijas kabineta pārstāvji katram klientam izmērīja temperatūru, asinsspiedienu un noteica skābekļa līmeni asinīs. Pēc tam vakcīnu saņēmušais 15 minūtes tika novērots. Tāpat kā ikdienā, visi vakcinētie klienti ir pansionāta medicīnas māsas un aprūpētāju uzraudzībā. Informāciju, kā klienti jūtas pēc vakcinācijas, sniedzam vakcinācijas kabinetam.”

Valmieras pilsētas pašvaldības pansionātā “Valmiera”  uzturas 100 klienti un strādā 52 darbinieki. Nākamā vakcinēšanās plānota sadarbībās ar Valmieras Veselības centra vakcinācijas kabinetu, tiklīdz tas būs nepieciešams vai kad atbilstoši “AstraZeneca” vadlīnijām jāsaņem otra vakcīnas deva.

Sociālās aprūpes centru darbinieku un klientu vakcinācijas Latvijā sākās 10.februārī.