A A A

2020.gads Valmieras dzīvnieku patversmē 

Drukāt
19.01.2021

2020.gads Valmieras dzīvnieku patversmē bija rūpes par tur nokļuvušajiem suņiem un kaķiem, to saimnieku atrašanu, kā arī patversmes labiekārtošanas darbu veikšanu.

 

2020.gadā būtiski samazinājies patversmē nokļuvušo suņu skaits. Patversmē ievietoti 50 suņi, kas ir par 39 suņiem mazāk nekā gadu iepriekš. No tiem 40 suņi nākuši no Valmieras pilsētas administratīvās teritorijas, pārējie – no apkārtējiem novadiem, kam ar Valmieras dzīvnieku patversmi ir noslēgts līgums. 23 no patversmē ievietotajiem suņiem tikuši adoptēti, atrodot jaunu saimnieku. 21 suns atgriezies mājās pie esošā saimnieka.

Uzņemto kaķu skaits, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir palicis nemainīgi augsts. 2020.gadā patversmē ievietoti 134 kaķi, kas ir par četriem kaķiem mazāk kā gadu iepriekš. 121 patversmē uzņemtajiem kaķiem bijuši no Valmieras pilsētas administratīvās teritorijas, pārējie – no apkārtējiem novadiem, kam ar patversmi ir noslēgts līgums. 72 kaķi tikuši adoptēti, deviņi – atgriezušies mājās pie esošā saimnieka.

Nereti patversmē nokļūst saimnieku kaķi, kas izlaisti ārā un devušies garākā pastaigā. Lai no tā izvairītos, kaķiem ap kaklu vēlams aplikt speciālu kaklasiksnu, kādu var iegādāties veterinārajos veikalos un kas ir droša pret kaķa traumatismu kaklasiksnas dēļ. Dzīvnieku patversme arī šajā gadā organizēs klaiņojošu kaķu izķeršanu pilsētas rajonos, kur tas būs nepieciešams. Un šādas kaklasiksnas kalpo kā apliecinājums, ka pamanītais kaķis nav bezsaimnieka.

Šogad Valmieras dzīvnieku patversmē tika veikti kaķu mājas apstākļu uzlabojumi, vairākām telpām veicot kosmētisko remontu. Pateicoties dāvinājumiem, saņemti arī lielizmēra būri kaķu nodalītai turēšanai patversmē. Sadarbībā ar Zemessardzes 22.kājinieku bataljonu tika veikta patversmes un tai piegulošās teritorijas uzkopšana, sētas remonts, veikta grants seguma nomaiņa dzīvnieku āra voljeriem, kā arī tika nostiprinātas suņu būdas.

Valmieras dzīvnieku patversme ir pagaidu mājvieta noklīdušiem vai bez saimnieka palikušiem mājdzīvniekiem - suņiem un kaķiem. Ja dzīvnieks bijis noklīdis, atbilstoši Dzīvnieku aizsardzības likumam pirmās 14 dienas tam tiek meklēti iepriekšējie saimnieki, adopcijai tas netiek piedāvāts. Ja šo divu nedēļu laikā saimnieks nepiesakās, dzīvniekam tiek meklēti jauni saimnieki, to iespējams adoptēt.

Pamanot Valmierā bez saimnieka palikušus, klaiņojošus suņus vai kaķus, kā arī ievainotus dzīvniekus, valmierieši ir aicināti zvanīt pa vienoto atbalsta tālruni 8484. Valmieras dzīvnieku patversme atrodas Mālu ielā 5, Valmierā. Patversmes darba laiks darba dienās plkst.8.00-12.00 un 13.00-17.00. Ieteicamais apmeklējuma laiks plkst.13:00-16:00. Vienmēr vēlams iepriekš sazināties un vienoties par apmeklējuma laiku pa tālruni 29230307.

Informācija par patversmē nokļuvušajiem dzīvniekiem pieejama Valmieras dzīvnieku patversmes kontā sociālajā tīklā Facebook, speciālajos portālos www.dzivniekupolicija.lv un www.pukainis.lv. Pateicoties informatīvam atbalstam, saimnieki un jaunu mājas mīluli meklējošie informāciju par patversmē nokļuvušajiem suņiem un kaķiem var atrast arī reklāmas laikrakstā “Tava Izvēle”, laikrakstā “Liesma”, kā arī RE:TV.

Valmieras dzīvnieku patversmes īpašnieks ir Valmieras pilsētas pašvaldības uzņēmums SIA “Valmieras Namsaimnieks”. Patversmes uzturēšanu nodrošina Valmieras pilsētas pašvaldības un apkārtējo novadu, kam noslēgts līgums ar Valmieras dzīvnieku patversmi, finansējums.

 

Foto: Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes 22.kājnieku bataljona talka Valmieras dzīvnieku patversmē 2020.gada 24.novembrī