A A A

Apstiprināts jauns siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifs 

Drukāt
19.01.2021

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) apstiprināja SIA “Valmieras ūdens” noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu, kura izmaiņas bija saistītas ar iepirktās siltumenerģijas izmaksu izmaiņām. Gala tarifs siltumenerģijas lietotājiem no šī gada 1. februāra būs 53.29 EUR/MWh, savukārt no 1. maija – 52,52 EUR/MWh.

 

Siltumapgādes tarifa izmaiņas saistītas ar lielākā Valmieras siltumenerģijas ražotāja – AS “Valmieras Enerģija” – ražošanas cenas izmaiņām, ko 21. decembrī apstiprināja Regulators. Šī iemesla dēļ mainījušās siltumenerģijas iepirkšanas izmaksas un attiecīgi arī gala tarifs, kuru SIA “Valmieras ūdens” piemēro patērētājiem. Jāatzīmē, ka arī pēc 1. februāra siltumapgādes gala tarifs būs zemāks, nekā trīs iepriekšējās apkures sezonās – 2019. gada 1. februārī tas bija 62,08 EUR/MWh, 2018. gada 1. februārī tas bija 57,63 EUR/MWh, bet vēl gadu iepriekš – 53,29 EUR/MWh.

Noteiktais siltumenerģijas gala tarifs sastāv no siltumenerģijas ražošanas tarifa, pārvades un sadales tarifa, siltumenerģijas tirdzniecības tarifa. Ar tarifa aprēķināšanas metodiku var iepazīties SIA “Valmieras ūdens” interneta vietnē www.valmierasudens.lv sadaļā “Siltumapgādes tarifi”.

SIA “Valmieras ūdens” siltumenerģiju iepērk no trim komersantiem, tostarp siltumenerģijas ražotāja AS “Valmieras Enerģija” (82,8%), AS “Valmieras piens” (15,7%), kā arī SIA “ITA Ltd” (1,5%).

 

Foto: canva.com

Informāciju sagatavoja:
SIA "Valmieras ūdens"