A A A

Darbību karantīnas laikā pārtrauc pirmsskolas izglītības iestāde “Kārliena” Valmierā 

Drukāt
26.11.2020

Šodien, 26.novembrī, vienam pedagogam konstatējot saslimšanu ar Covid-19 un diviem -saslimšanas simptomus, no rītdienas, 27.novembra, Valmierā uz karantīnas laiku apturēta pirmsskolas izglītības iestādes (PII) “Kārliena” darbība. Lēmums pieņems pamatojoties uz Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) ieteikumiem. Izmaiņas neatticas uz PII "Kārliena” struktūrvienību "Pienenīte”, kas darbu turpina ierastajā režīmā.

 

PII direktore nosūtījusi bērnu vecākiem mirkļsaziņas rīkā WhatsApp SPKC sagatavotu informāciju ar nosacījumiem, kas jāievēro bērniem, kuri ir kontaktpersonas un kuriem ir jāievēro mājas karantīna.

Karantīnā esošos pedagogus, atbalsta personālu, tehniskos darbiniekus, bērnu vecākus aicinām turpmākās 14 dienas sekot savam un bērnu veselības stāvoklim, vērot, vai neparādās elpceļu infekcijas slimības pazīmes,  paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana u. c., un, parādoties simptomiem, telefoniski sazināties ar ģimenes ārstu par tālāko rīcību. Karantīnā esošajiem:

  • uzturēties dzīvesvietā vai citā uzturēšanās vietā, un kopā ar vecākiem būt pieejamam saziņai un sadarbībai ar ģimenes ārstu un citām ārstniecības personām;
  • nepakļaut citas personas inficēšanās riskam, neveidot tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem (neuzņemt viesus, nedoties privātās vizītēs, uz izglītības iestādi, sabiedriskām un publiskām vietām un telpām, kur uzturas daudz cilvēku);
  • ievērot centra epidemiologa un ārsta norādījumus;
  • mājas karantīnu pārtraukt tikai ar ārstējošā ārsta atļauju.

Karantīnā esošo bērnu vecākiem aizdomu gadījumā par bērna veselības stāvokli telefoniski jāsazinās ar ģimenes ārstu.

Par atbalstu vecākiem no 26.novembra plašāka informācija šeit.

Mācību iestādēs notiks dezinfekcijas darbi, bērni un personāls tajā neuzturēsies.