A A A

30.martā Valmierā sāks brīvpusdienu piegādi 1.-6.klašu skolēniem 

Drukāt
30.03.2020

30.martā Valmieras pilsētas pašvaldība sāks brīvpusdienu piegādi Valmieras pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu 1.-6.klašu skolēniem, kuri saņem brīvpusdienas un kuru vecāki atsaucās pašvaldības aicinājumam par pusdienu piegādi ārkārtējās situācijas laikā, kad mācības notiek attālināti.

 

Katru darba dienu no plkst.12.00 līdz 14.00 tiks piegādātas aptuveni 750 porcijas, ar sešiem autobusiem veicot 12 maršrutus. Informācija par piegādes laikiem ir nosūtīta vecākiem E-klases pastā un īsziņas veidā. Pusdienas uz norādītajām adresēm vedīs skolu transports ar uzlīmi “Skolēnu brīvpusdienas #paliecmājās”. Porcijas dalīs skolu norīkotie darbinieki, ievērojot visas drošības un piesardzības prasības. Saņemot pusdienas, būs jāuzrāda skolēnu apliecība. Lūdzam ievērot sociālās distancēšanās noteikto attālumu, ja pusdienas ir jāsaņem kādas daudzdzīvokļu mājas pagalmā, kas ir norādītā saņemšanas adrese vairākiem bērniem. 

Aicinām būt saprotošiem, ievērot piegādes laikus un ziņot, ja ir kādas nesaprašanās. Pašvaldība pirmo reizi veic tik apjomīgu un sarežģītu piegādi, līdz ar to ceram uz iedzīvotāju atbalstu un atsaucību. Jautājumu gadījumā lūgums sazināties, rakstot e-pastu vip@valmiera.lv.

“Lēmums nodrošināt siltas pusdienas vienu reizi dienā tiem skolēniem, kuri skolā saņēma brīvpusdienas, pieņemts, lai atbalstītu ģimenes ārkārtējās situācijas laikā. Šobrīd, kad skolēni mācās attālināti mājās, tas ir liels izaicinājums vecākiem, gan atbalstot skolēnus mācību vielas apgūšanā, gan plānojot laiku, lai nodrošinātu bērna uzraudzību un turpinātu darba gaitas,” stāsta Valmieras Izglītības pārvaldes vadītāja amata pienākumu izpildītāja Solvita Andžāne.

Pusdienas tiks piegādātas ārkārtējās situācijas laikā, taču ne ilgāk kā līdz 2019./2020.mācību gada noslēgumam.

Ņemot vērā, ka pašvaldībai ir jānodrošina Ministru kabineta (MK) noteikumu nr.172 “Noteikumi par uztura normām izglītības iestāžu izglītojamiem, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem un ārstniecības iestāžu pacientiem” izpilde, teritorija, kur plānots nodrošināt piegādi, ir Valmieras pilsēta un Burtnieku novada Pilāti, Rūpnieki, Valmiermuiža, Viestura laukums, Vanagi un Kocēnu novada Kocēni.

Ēdināšanu nodrošinās SIA “Kantīne B”, kas ir pakalpojumu sniedzējs Valmieras pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs, pamatojoties uz iepirkuma “Ēdināšanas pakalpojumu sniegšana Valmieras pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs un pansionātā “Valmiera”" rezultātu.

Kocēnu novada dome ģimenēm, kurām koronavīrusa izraisītās krīzes dēļ nepieciešams atbalsts, nodrošinās pārtikas paku piegādi. Pārtikas paka 13 eiro apmērā reizi nedēļā tiks piegādāta katram bērnam ģimenē, kurš mācās pašvaldības skolā (1.-9.klase) vai apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi Kocēnu novadā. Izvērtēt pārtikas piegādes atbalsta nepieciešamību ģimenēm pilnvarots novada Sociālais dienests un izglītības iestāde, kurā bērns mācās. Lēmums par  pārtikas paku piegādi pieņemts pašvaldības plašās teritorijas un mājsaimniecību izkliedētības dēļ, kur bērniem nav iespējams piegādāt MK normatīviem atbilstošas temperatūras silto ēdienu. Pārtikas pakas Kocēnu novada pašvaldība piegādās Covid-19 izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, bet ne ilgāk kā līdz 2019./2020.mācību gada noslēgumam. Plašāka informācija, zvanot Kocēnu novada domes priekšsēdētāja vietniecei Evijai Naglei pa tālruni 26141003.

Arī Beverīnas novads pēc pieprasījuma organizēs pusdienu piegādi novada skolēniem. Lūdzam sazināties ar Beverīnas novada sociālā dienesta vadītāju Gintu Pikšēnu pa tālruni 26118898.

Burtnieku novadā pēc pieprasījuma reizi nedēļā tiks nodrošinātas pārtikas pakas 1.-9. klašu skolēniem, kuri mācās Burtnieku novada pašvaldības izglītības iestādēs, 7.-9. klašu skolēniem, kuri mācās Valmieras pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs un kuriem Burtnieku novada pašvaldība līdz šim ir apmaksājusi ēdināšanu, 1.-9. klašu skolēniem Mazsalacas vidusskolā un kuriem pašvaldība līdz šim ir apmaksājusi ēdināšanu, kā arī Burtnieku novada pašvaldības pirmsskolu audzēkņiem, kuriem pašvaldība apmaksā ēdināšanas pakalpojumu. Pieteikties pārtikas pakas saņemšanai var savā izglītības iestādē, Valmieras pagasta pārvaldē (tālr.  26313154 Māra) par bērniem, kuri mācās Valmieras izglītības iestādēs, bet nesaņem Valmieras pilsētas brīvpusdienu piegādi (arī 1.-6. klase), Vecates pagasta pārvaldē (tālr. 29457698 Skaidrīte) par bērniem, kuri mācās Mazsalacas vidusskolā. Vairāk informācijas: burtniekunovads.lv.