A A A

Valmierā turpinās Jāņa Daliņa stadiona pārbūve un vieglatlētikas manēžas būvniecība 

Drukāt
12.11.2019

Atzīmējot soļotāja Jāņa Daliņa 115 gadu jubileju, Valmierā turpinās vērienīgās, starptautiskajiem standartiem atbilstošās un modernās vieglatlētikas manēžas būvniecība un Jāņa Daliņa stadiona pārbūve, padarot to sportistiem un sporta baudītājiem ērtu un mūsdienu augošajām prasībām atbilstošu.

 

Kā pastāstīja būvniecības uzņēmuma “YIT LATVIJA” SIA Civilās būvniecības projektu vadītājs Andris Circenis, šobrīd aktīvi turpinās būvniecības darbi gan stadiona, gan vieglatlētikas manēžas daļā. Ir uzsākta grunts nomaiņa futbola stadionam, skrejceļiem un vieglatlētikas disciplīnu sektoriem. Stadiona izbūve sākusies vēlāk nekā sākotnēji plānots, jo bija nepieciešams nedaudz mainīt stadiona formu un pārplānot sporta zonu izvietojumu, lai stadiona konfigurācija būtu piemērota gan augstākā līmeņa vieglatlētikas, gan futbola treniņu un sacensību vajadzībām. Jāņa Daliņa stadions tiek pārbūvēts, saglabājot sprinta taisni iepriekšējā pozīcijā, savukārt 400 metru skrejceļam mainot ārējo konfigurāciju. Skrejceļam paredzēti astoņi celiņi pa perimetru un deviņi celiņi taisnē. Stadiona centrā tiks izbūvēts dabīgā zālāja futbola laukums un divi tāllēkšanas sektori. Futbola laukuma galos tiks veidoti lodes grūšanas, augstlēkšanas, vesera, diska un šķēpa mešanas sektori, kā arī ūdens šķēršļu bedre. Stadiona tribīņu daļā atradīsies ērtas telpas sportistu, treneru un tiesnešu ģērbtuvēm, inventāra noliktavas un tehniskās telpas, trenažieru zāle, kā arī kafejnīca.

Vieglatlētikas manēžas viesnīcas daļā ir pabeigta jumta izbūve un fasādes montāža, salikti logi, izbūvēta lielākā daļa iekšējo inženierkomunikāciju, tai skaitā elektrība,  un turpinās apdares darbi. Septembrī darbi atsākušies arī tribīņu ēkas pirmajā un otrajā stāvā. Vasarā, lai garantētu būvkonstrukciju drošību un atbilstību arvien augošajām prasībām, tribīņu daļā tika veikta būvkonstrukcijas projekta ekspertīze. Tāpat turpinās manēžas jumta, grīdas un fasādes būvniecība, notiek stiklošanas darbi, kā arī ārējo inženierkomunikāciju (ūdensapgādes, kanalizācijas, drenāžas, apgaismojuma) izbūve. Projekta ietvaros tiek izbūvēta vieglatlētikas manēža un viesnīca kopumā 12367 m2 platībā. Manēžā būs 200 metru skrejceļa aplis ar četriem celiņiem un piepaceltām virāžām atbilstoši IAAF (Starptautiskā vieglatlētikas federāciju asociācija) tehniskajām prasībām. Manēža ir projektēta vieglatlētikas treniņiem ar iespēju rīkot arī sacensības. Tajā tiks izvietoti astoņi 60 metru sprinta celiņi, tāllēkšanas, trīssoļlēkšanas, augstlēkšanas, kārtslēkšanas un lodes grūšanas, kā arī šķēpa un vesera mešanas sektori. Skatītāju tribīnēs būs vietas 470 skatītājiem.

Līdz ziemai būvnieki plāno pabeigt stadiona grunts nomaiņu, kā arī manēžas norobežojošās konstrukcijas, lai aukstajā gada laikā veiktu iekšdarbus un pavasarī turpināt darbu pie stadiona izbūves un apkārtnes sakārtošanas darbiem. Pie Dīvaliņa ielas paredzēta vieta trim atklātiem sporta spēļu laukumiem ar speciālu gumijotu segumu, kā arī vieta vēl viena laukuma izveidei. Apkārt visām jaunbūvēm, izlokoties starp kokiem un sekojot esošajam reljefam, paredzēts izveidot veloceliņu, kas ziemā kalpotu kā slēpošanas trase.

Soļotāja Jāņa Daliņa vārdā nosauktais stadions Valmierā atklāts 1938.gadā. Kopš tā laika vairākkārt pārbūvēts un paplašināts. Stadions intensīvi izmantots treniņiem un sacensībām. Lēmums par Jāņa Daliņa stadiona pārbūvi pieņemts, jo tas bija tehniski un morāli novecojis, ar nepietiekamu platību, lai nodrošinātu treniņu iespējas visiem sportot gribētājiem. Ievērojamie Jāņa Daliņa stadiona pārbūves un vieglatlētikas manēžas būvniecības darbi uzsākti 2018. gada februārī. Būvdarbus veic piegādātāju apvienība pilnsabiedrība “Lemminkainen”, būvuzraudzību – “Būvuzraugi LV”. Kopējās projekta realizācijas izmaksas  - 17.85 milj. EUR (bez PVN), tajā skaitā valsts budžeta finansējums ne mazāks kā 6,1 milj. EUR.

FOTOGALERIJA